Чому масло потрапляє в повітряний фільтр

288

Повітряний фільтр — це така деталь, стан якої перевіряється досить рідко як початківцями, так і досить досвідченими автомобілістами. Як показує практика, найчастіше на нього доводиться звертати увагу тоді, коли двигун починає функціонувати з такими перебоями, причиною виникнення яких може бути саме забруднення фільтра. Якщо ж таких симптомів не спостерігається, то до нього не торкаються аж до того моменту, коли приходить час його міняти.

Деколи трапляється так, що в ході цієї процедури виявляється масло в повітряному фільтрі. У багатьох автомобілістів це факт викликає щирий подив, і вони не можуть зрозуміти, як ця мастильна рідина там опинилася і звідки вона взялася? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Зміст

  • Джерело масла в повітряному фільтрі
  • Пошук і усунення причини влучення масла в повітряний фільтр
  • Деякі важливі висновки
  • Відео на тему масла в повітряному фільтрі

Джерело масла в повітряному фільтрі

На перший погляд, конструкція сучасного двигуна внутрішнього згоряння така, що потоки повітря і масла в ньому надійно розведені, не можуть перетинатися, що називається, за визначенням. Насправді це не зовсім так, і якщо двигун досить серйозно зношений, то по тому ж маршруту, по якому проводиться забір повітря, можуть пройти і так звані картерні гази.

Вони утворюються при згорянні потрапляє в картер двигуна палива і, по ідеї, повинні з циліндрів виводитися повністю. Якщо двигун досить новий і має відносно невеликий знос, то саме так воно і відбувається. Однак якщо він закоксован, його кільця «залягли», то деяка частина картерних газів назовні не виходить. В результаті цього тиск стає вище норми, і в результаті відбувається руйнування сальников. Такий стан справ призводить до того, що силовий агрегат починає посилено споживати олію. Отже, щоб цього не відбувалося, необхідно передбачити заходи, націлені на повний відвід картерних газів.

Якщо поршневі кільця сильно зношені (тобто, як висловлюються фахівці з ремонту двигунів, вони «залягли»), то так зване «зайве» масло, проникаюче в картер з циліндра, збирається погано. Як вже було пояснено вище, тиск стає надлишковим, і мастило «видавлюється» через клапан вентиляції і маслоотражатель. В результаті цього картерні гази, насичені найдрібнішими крапельками олії, частково «захоплюються» потоком повітря, наступним у повітряний фільтр й осідають на ньому. Тому якщо протягом досить тривалого часу експлуатувати силовий агрегат з «залегшими» поршневими кільцями, то ймовірність засмічення повітряного фільтра маслом виявляється досить високою.

У тому випадку, якщо серйозно засмічений сток центрального маслоотражателя, то надлишки масла просто не можуть потрапити в картер. Внаслідок цього певна їх частина змішується з картерними газами, які виводяться назовні і потрапляють разом з повітрям у повітряний фільтр. По суті, те ж саме відбувається і тоді, коли забруднений канал або ж шланг (що саме — залежить від конструкції конкретного двигуна), що виводить за межі дроселя картерні гази.

Нарешті, «винуватцем» того, що в нього потрапляє масло, цілком може виявитися і сам повітряний фільтр. Якщо він вже відслужив свій термін і серйозно засмічений, то починається процес компенсації нестачі повітря (так званий «підсмоктування») не тільки «штатного» шляху, по якому він повинен слідувати, але з інших місць, у тому числі і з картера. Само собою зрозуміло, що в цьому випадку масло теж потрапляє в повітряний фільтр.

Таким чином, можна зробити кілька цілком обґрунтованих припущень щодо того, з-за чого в повітряному фільтрі виявилося масло. Вони наступні:

  • Критичний знос поршневих кілець;
  • Засмічення стоку маслоотражателя;
  • Засміченість шляхи виведення картерних газів з дроселя;
  • «Забитість» самого повітряного фільтра.

Пошук і усунення причини влучення масла в повітряний фільтр

Наявність масла в повітряному фільтрі двигуна свідчить, насамперед, про те, що проблема криється в самому силовому агрегаті. Тому для того, щоб масло в повітряний фільтр не потрапляло, усунути потрібно, в першу чергу, саме її. Для початку цю причину необхідно точно встановити.

Фахівці радять у разі виявлення масла в повітряному фільтрі в першу чергу перевірити такий показник, як компресія двигуна. Про те, що є проблеми з поршневою групою або ж кільцями, часто свідчать такі симптоми, як підвищена витрата масла (яке доводиться регулярно доливати), а також темно-синій або чорний дим, що йде з вихлопної труби.

Якщо при перевірці компресії виявляється, що вона знаходиться в межах норми, то проблема, швидше за все, набагато менш серйозна і усувається набагато простіше. По всій імовірності, масло в повітряному фільтрі виявилося просто тому, що він вже забитий. В такому випадку його слід замінити на новий. Цілком можливо також, що засмічені виводять картерні гази канали і шланги, і їх необхідно або ж добре прочистити, або просто замінити на нові.

Для того щоб або підтвердити, або спростувати припущення, що в повітряний фільтр масло потрапляє через вентиляцію картера, має сенс просто на деякий час просто перекрити її висновок. Якщо мастило перестане потрапляти на повітряний фільтр, то причина полягає саме у вентиляції картера, і вона вимагає прийняття відповідних заходів.

Читайте також: Чому масло потрапляє в антифриз: основні причини.

Деякі важливі висновки

Слід розуміти, що наявність масла в повітряному фільтрі у багатьох випадках є ознакою серйозної несправності двигуна, і цю проблему потрібно вирішувати, не відкладаючи її «в довгий ящик». У огидно випадку можна просто загубити силовий агрегат, і потім доведеться робити капітальний ремонт. На стан повітряного фільтра має сенс звертати увагу дещо частіше, ніж тільки в період його заміни згідно нормативів технічного обслуговування силового агрегату.

Читайте також: Двигун їсть масло: чому і що робити?

Відео на тему масла в повітряному фільтрі

Схожі статті




  • Гідроудар двигуна: що це таке



  • Коли і як міняти ремінь ГРМ



  • Ознаки несправності датчика положення дросельної заслінки



  • Ознаки несправності лямбда-зонда