Як правильно підібрати шини

8-8-2021

Вибір шин для початківця автовласника може стати справжнім випробуванням, при відсутності відповідної навички та інформації. Вирішуючи, яку гуму купити, більшість водіїв вважає за краще спиратися на поради своїх знайомих, друзів і, в рідкісних випадках, продавців в магазинах. Хочете знати більше – переходьте за посиланням Ірен Автоцентр.

Говорячи про поради знайомих, можна відразу поставити під сумнів їх компетентність. Продавці ж можуть пропонувати товар, який вимагає термінового продажу або обіцяє їм додаткові грошові бонуси. Вибір гуми слід засновувати на детальному уявленні про власні потреби, а також на здатності покришок їх задовольняти.

Як вибрати шини відповідного типорозміру

Типорозмір коліс є першою характеристикою, на яку слід звернути увагу. Виробники вказують допустимі розміри шин, виходячи з динамічних характеристик автомобіля. У японських автомобілях відповідні типорозміри вказують на рамці водійських дверей. Для інших автомобілів цю інформацію можна знайти в сервісній книжці або на спеціалізованих сайтах.

Виробники завжди вказують кілька розмірів автопокришок для одного автомобіля. Це пояснюється тим, що в зимовий період рекомендується використовувати гуму меншої ширини. Вибір літніх шин потрібно засновувати на пріоритетах водія. Більш високий профіль сприяє збільшенню комфорту. Шини з низьким профілем володіють підвищеними показниками керованості і стійкості на швидкості.

У будь-якому випадку, вирішуючи, які шини купити, слід керуватися допустимими типорозмірами від виробника. Так автовласник забезпечує максимальну безпеку собі і пасажирам і зберігає ходові характеристики автомобіля.

Як вибрати автошини для певних умов експлуатації

Гума кожної моделі має певну спрямованість. Існують покришки для використання на шосе, швидкісні шини, позашляхові і легковантажні. Позашляхова гума розробляється для використання на автомобілях підвищеної прохідності. Її відмінною особливістю є підвищена міцність і прохідність, що досягається за рахунок малюнка протектора з великими шашками.

Шосейні покришки розраховані для використання на дорогах загального призначення. Така гума відрізняється поліпшеними динамічними характеристиками на твердих покриттях, сухих і мокрих. Шини маркуються написом “highway” і виробляються в літній модельній лінійці.

Швидкісна гума носить назву»perfomance”. Такі покришки використовують для їзди на високих швидкостях. Вони відрізняються більш міцним каркасом, більшою динамікою, бічною стійкістю і керованість. Шини призначені для експлуатації на спортивних автомобілях і легкових машинах вищого класу.

Як вибрати шини для автомобіля по сезону

Сезонність гуми-найважливіший критерій, що забезпечує безпеку водіння в певну пору року. Як правило, гума розрахована на певні кліматичні умови і не підходить для протилежних. Сезонність впливає не стільки на назву шин, скільки на їх динамічні показники. Наприклад, вибір гуми на літо грунтується на потребі у швидкій їзді, впевненому маневруванні і розгоні. У той же час, зимові шини вибирають за показниками гальмування, прохідності і зчіпних властивостей на слизьких поверхнях.

Як вибрати автошини на літо

Літня гума відрізняється більшою маневреністю, високим індексом швидкості і більш жорстким складом гумової суміші. Особливі ходові властивості покришок визначаються малюнком протектора, висотою профілю і м’якістю.

Думаєте, як правильно вибрати літні шини, щоб не пошкодувати про покупку? орієнтуйтеся на малюнок. Найбільш універсальним типом вважається симетричний ненаправлений протектор. Автошини з таким малюнком можна використовувати на всіх осях, їх легко переставити з одного колеса на інше. До недоліків симетричних ненаправлених шин відносяться усереднені динамічні показники. Гума підходить для автомобілів класу компакт.

Спрямований малюнок розрахований на експлуатацію на високих швидкостях. Автопокришки з таким малюнком мають підвищений опір акваплануванню. Вони легко розрізають калюжі і впевнено поводяться на мокрій дорозі. З недоліків можна назвати більш високий рівень шуму, ніж на іншій гумі, і неможливість вільно міняти покришки місцями. Гума встановлюється строго в одному напрямку.

Асиметричний малюнок протектора-це рішення всіх динамічних проблем автошини. Такі покришки відрізняються хорошими зчіпними властивостями на сухій дорозі і на вологому покритті. Гума цього типу є більш маневреною і має кращий показник курсової стійкості серед інших автопокришок. До недоліків цієї гуми можна віднести необхідність установки в строго певному напрямку і положенні. Шини мають внутрішню і зовнішню сторону, а іноді і напрямок установки.

Крім малюнка, слід приділяти увагу глибині протектора. Саме глибина ламелей визначає здатність гуми чинити опір сильному потоку води. Європейський стандарт безпеки встановлює граничну глибину протектора — 1,6 мм. На більшості зарубіжних покришок є спеціальний індикатор зносу, за яким можна визначити час заміни покришки.

Як вибрати зимові шини

В умовах знижених температур і засніжених доріг ймовірність дорожніх аварій різко зростає. Відповідаючи потребам автовласників, виробники шин пропонують зимові покришки для будь-яких умов експлуатації. Вирішуючи, яку зимову гуму вибрати для свого авто, потрібно спиратися на регіон проживання і рівень опадів.

Зимові автошини діляться на шиповані і нешипуемие або фрикційні. Покришки різних типів по-різному поводяться на дорозі. Вважається, що шипи збільшують зчіпні властивості автомобіля. Це справедливо для північних регіонів з високим рівнем зимових опадів і дорогами, покритими товстим шаром льоду.

Сучасне виробництво шин вивело на абсолютно новий рівень фрикційну автогуму. Покришки цього типу відрізняються м’якістю, низькою гучністю і відмінними зчіпними властивостями на покритті. Зчеплення забезпечується складною і продуктивною системою відведення води через мережу ламелей і дрібних нарізок на протекторі шини. Доведено, що на тонкому шарі льоду фрикційна гума показує краще зчеплення, ніж шипована.

Важливою характеристикою є склад гумової суміші. Він визначає еластичність гуми при низьких температурах і комфорт використання. Оскільки детальне уявлення про склад шин отримати не вдасться, слід орієнтуватися на м’якість покришок на дотик і на відгуки користувачів.

Які шини вибрати з різноманіття виробників

Ринок автомобільних шин сповнений різними європейськими марками, азіатськими брендами і гумою російських виробників. Світові лідери bridgestone, michelin і nokian мають заслужену репутацію надійних постачальників. Однак при виборі покришок слід звернути увагу на гуму китайських брендів, яка часто може стати компромісом між ціною і якістю.

Вибір покришок для автомобіля-питання особистих переваг. Однак засновувати його слід не тільки на привабливості малюнка тієї чи іншої гуми, але і на логічних передумовах. Правильний вибір шини-це ваша безпека і безпека інших учасників руху.