Як правильно вибрати шини для машини

1-5-2022
Як правильно вибрати шини для авто — Хіт FM

На сьогоднішній день ринок пропонує величезну кількість шин різних виробників за різною ціною і характеристиками. Часто покупцеві складно зробити правильний вибір, який забезпечить його автомобілю нормальний рух. Ми постараємося розкрити основну інформацію, яка допоможе прийняти правильне рішення і купити автомобільні шини, звернувшись за посиланням купить шины киев с доставкой здесь alfashina.ua

Види автомобільних шин та їх типи

Види шин можна розділити по сезонності:

– літні. Такі шини дозволено використовувати якщо температура на вулиці показує більше 8 градусів.

Літні шини на авто діляться по малюнку протектора:

  • шосейні-використовують для їзди по асфальтованій дорозі. Вони безшумні, добре контактують з дорогою, відводять воду і пил. Не можна використовувати взимку, а також погано себе показують при бруду і поганому дорожньому покритті;
  • універсальні-підходять як для чистої асфальтної дороги, бруду, мокрій траві. Проте такий вид шин більш галасливий, ніж шосейні. Також вони програють в стійкості при їзді на асфальті;
  • грязьові-відмінні шини для нерівних, кам’янистих доріг, глибоких ров, але вкрай галасливі. Завдяки глибокій висоті протектора добре відбувається виведення бруду і води з колеса.

– зимові. Згідно з європейською практикою, заміна шин з літніх на зимові в частині країн відбувається з початку листопада, в частині – з початку грудня. В україні на сьогоднішній день немає законодавчого акту офіційно регулює період “перевзування” авто. З практики, в умовах помірно-континентального клімату, як в україні, зміна шин починається орієнтовно в другій половині жовтня. У цей період якраз з’являються перші нічні заморозки.

Цей вид шин ділиться на:

  • “європейські” – добре показують себе в дощ і мокрому снігу, але розраховані тільки на м’яку зиму або зиму без рясного снігу і льоду. Висота протектора в таких шинах-близько 8 мм.присутні грунтові зачепи і діагональні прорізи малюнка, які допомагають краще відводити воду.
  • ” скандинавські» (“арктичні”) – шини для жорсткої зими з рясним снігом і заледенілими дорогами. Висота протектора досягає 10 мм.гума у таких шин дуже м’яка і не змінює своїх властивостей навіть при сильному морозі. Малюнок протекторів відрізняється щільною нарізкою, також є плечові блоки з гострими крайками.
  • “скандинавські” шиповані – за рахунок шипів дають відмінну зчіплюваність з дорогою. Дуже добре підходять для ожеледиці. У той же час, на швидкості шипи на асфальті можуть вилітати.

– всесезонні. Тип шин, який підходить для помірних умов. Їх експлуатаційні характеристики досить низькі при жаркій погоді. Також вони не здатні показувати високі показники зчеплення в суворих зимових умовах. Компромісний варіант.

Що стосується типів шин, то вони діляться:

  • в залежності від каркаса:діагональні – краще пом’якшують ударні навантаження при русі автомобіля на дорогах з дрібними похибками. Мають просту конструкцію, але складні в ремонті;радіальні – мають краще зчеплення з дорогою, ніж діагональні. У таких шин також більше несуча здатність, підвищена максимальна швидкість, більше радіальна еластичність і менше нагрів.
  • за способом герметизації внутрішнього об’єму: камерні-складаються з покришки і камери з вентилем. На сьогоднішній день такий тип шин для легкових авто, виробники майже не випускають.безкамерні – більш надійні через відсутність швидкої розгерметизації. Легкий ремонт нескладних пошкоджень-для дрібних проколів використовують спеціальну пасту, при цьому шина не знімається з авто. Дають більший пробіг.
  • за типом малюнка: літні-основна особливість даного типу шин-максимально забезпечити відведення вологи. Для малюнка використовують косі глибокі лінії, які розташовуються від центру до країв.всесезонні-мають асиметричний малюнок. Малюнок, розташований ближче до зовнішньої частини колеса, має таке ж виконання, як в зимових шинах. Ближче до внутрішньої частини – розташовується «літній» малюнок – найчастіше малюнок складається з геометричних фігур. Також на шині виділяються дрібні зарубки, які допомагають кращому зчепленню шин зі слизькою поверхнею.
  • за профілем поперечного перерізу: низькопрофільні-управління авто відбувається легко, гальмівний шлях нижче за рахунок великої площі контакту;наднизькопрофільні – відмінно підходять для швидкісного руху, але прискіпливі до дорожнього покриття; широкопрофільні – хороший варіант для авто з високою вантажопідйомністю.

Виробники шин – переваги та недоліки

На сьогоднішній день еталоном якості вважаються світові бренди, такі як michelin, nokian, bridgestone, goodyear. Але ціна таких шин істотно може вдарити по кишені. Проте, існують в даному сегменті інші компанії виробники, цінова політика яких значна нижче, якість при цьому не гірше світових лідерів.

Виділимо два виробники, які надають бюджетний, але якісний, варіант шин для автомобілів – Roadstone і Starmaxx

.Roadstone – Виробник існує на ринку більше 45 років. Має сертифікати якості в країнах снд, ближньому зарубіжжі, європі та америці.

Переваги:

– шини відмінно адаптовані до вітчизняних дорогах. У той час як шини світових брендів швидко зношуються на поганому покритті, шини rosava легко протистоять будь-яким експлуатаційним умовам;

– збірка на сучасному високоякісному обладнанні, яке використовують світові бренди, зокрема michelin;

– зимова гума досить міцна і надійна;

– відмінно продумана дренажна система з водовідвідними канавками;

– шипи не вискакують, рідко з’являються грижі;

– тривала експлуатацією;

– хороше зчеплення з покриттям при різкому гальмуванні;

– літня гума еластична, стійка до зносу, відрізняється якісним зчепленням з дорогою;

– доступний ціновий рівень;

– широкий асортимент.

Недоліки:

– є ймовірність “відходу” коліс під сніг;

– з часом у зимових шин експлуатаційні якості слабшають;

– при їзді на асфальті можуть створювати шум в салоні авто.

Starmaxx. Один з найвідоміших не дорогих брендів

Переваги:

– шини мають хорошу прохідність по бездоріжжю;

– м’які;

– зимові та літні шини мають оптимальне балансування гуми, що дає стабільну зносостійкість;

– високий показник маневреності;

– оптимізована структура протектора;

– розвинена система дренажу води.

Недоліки:

– підвищений знос;

– слабке зчеплення з мокрим або покритим льодом асфальтом;

– можуть бути гучними.

Щодо того, якого виробника шин вибрати, тут власнику авто найкраще орієнтуватися на потреби автомобіля і побажання до якості їзди. Кожна з компаній має хорошу лінійку по вибору шин зі своїми перевагами і недоліками.