Які шини вибрати на зиму?

7-17-2021

Не виключено, що сьогодні комусь доводиться вибирати, скажімо, між шубою дружині, або новеньким комплектом зимової гуми. Шуба вже точно почекає, тому що шини важливіше — це безпека і комфорт руху. Але ледь ви ставите даною тематикою, неминуче постає інша дилема-гуму брати з шипами або без? Більш детально з цього питання дізнавайтеся за посиланням зимние шины та робіть свій вибір.

Лід-саме підступне і небезпечне дорожнє покриття, тому від зимових шин в першу чергу потрібно чіпкість на слизьких ділянках. З давніх пір людина намагалася вирішити цю проблему не тільки спеціальною формою протектора, але і «підковуванням» його гострими металевими предметами, що отримали назву «шипи» (з англійським позначенням Spike). Здавалося, це найкраще, що може бути в суворих реаліях. Але з часом турботливі іноземці впровадили нові технології-з’явилася альтернатива у вигляді нешипованих шин з протектором з особливо м’якої гуми з різними наповнювачами і безліччю ламелей. У просторіччі» липучки«,» фрикціонки або »скандинавки”. У будь-якому випадку мова про зимові шини для регіонів з великою кількістю снігу і великими перепадами температур.

Вибрати зимову гуму для автомобіля набагато важче, ніж літню, так як рівень відповідальності для водіїв на дорозі під час ожеледиці і снігопаду на порядок вище. Фактори, яким слід приділити окрему увагу: склад, еластичність, малюнок протектора, розмір. Важливо пам’ятати, що зимову гуму не можна експлуатувати при теплій погоді. Вважається, що ці шини справляються з дорогою при температурі не вище +10 градусів.

Зимові шини бувають трьох видів

  • Європейська гума. Малюнок протектора нагадує»ялинку”. Як можна судити з назви, гума пристосована для погоди характерною для Європи, а саме мокрий сніг і сильний дощ.
  • Скандинавська гума. Малюнок протектора утворений “ромбиками” в шаховому порядку. В цьому випадку гума більше підходить для ожеледиці на дорозі і більшого снігового шару.
  • Шипована гума призначена для кращого зчеплення з крижаною поверхнею. Це різновид зимових шин, яка покрита металевими шипами. Шипи “вгризаються” в слизьку поверхню і забезпечують значно вищий рівень зчеплення з дорогою. Це дає більшу керованість на полотні, покритому шаром льоду або снігу і навпаки, зменшує зчеплення при відносно сухому асфальті.

Отже, як же правильно вибрати гуму для автомобіля?
Якщо ви в основному пересуваєтеся по місту, а якщо і виїжджаєте, то недалеко за його межі, то вам підійдуть шини європейського типу. Якщо ви іноді подорожуєте по трасі і часто їздите по засніжених путівцях краще вибрати шиповану гуму або шини скандинавського типу.

Переможець чемпіонату світу з автоперегонів у класі LMP 2, чемпіон міжнародної серії Ле-Ман, пілот команди G-DRIVE Racing

“Я віддаю перевагу зимовій не шипованій гумі Michelin. Я вважаю, вона забезпечує більш комфортне пересування в цивільних умовах”.

При виборі гуми не варто нехтувати брендом. Топ-5 брендів “світового” ешелону:

  1. Michelin
  2. Pirelli
  3. Dunlop
  4. Goodyear
  5. Bridgestone
    Використання шин Run Flat
    Переклад з англійської означає»Їзда на спущеній”. Назва говорить сама за себе. З шинами Run Flat машина може продовжувати рух, коли колесо спущено або пробито. Звичайна гума і Run Flat розрізняються товщиною боковини. Дана технологія також підвищує безпеку руху взимку: якщо звичайна покришка може вибухнути і спричинити за собою важкі, а іноді навіть катастрофічні наслідки, то з шинами Run Flat вам це не загрожує. На жаль, такі шини також мають свої недоліки: збільшена вібрація і погіршена керованість на поганій дорозі будуть нагадувати про себе. Вибір за вами.