Co to jest GCWR i dlaczego jest ważniejszy niż uciąg?

42

Niektóre cechy samochodu są łatwe do zrozumienia. Moc w koniach mechanicznych. Moment obrotowy. Czas przyspieszania od 0 do 60 mil na godzinę. Nawet specyfikacje dotyczące objętości kabiny stają się jasne, gdy już wiesz, czego szukać. Liczby te mówią dokładnie, za co płacisz.

Do tego dochodzą liczby, które dezorientują nowych nabywców. Te ukryte w instrukcji obsługi i ignorowane aż do katastrofy.

Masa całkowita brutto (GCWR) to jedna z tych liczb.

To nie to samo, co zdolność holowania. To nie to samo, co dopuszczalna masa pojazdu (GVWR). Jeśli planujesz ciągnąć przyczepę – jakąkolwiek przyczepę – musisz zrozumieć zasady GCWR. Zignorowanie tego parametru może skutkować przebiciem opony, przegrzaniem hamulców lub awarią osi.

Definicja GCWR: sztywny limit

GCWR to maksymalna masa całkowita dopuszczalna przez producenta pojazdu ciągnącego wraz z załadowaną przyczepą.

To jest twardy sufit. Nie jest to rekomendacja.

Wyobraź sobie to w ten sposób. Twój samochód ma ograniczenia. Twoja przyczepa ma ograniczenia. Po ich połączeniu ich łączna waga nie powinna przekraczać wartości GCWR podanej w specyfikacji.

„Łączna masa pojazdu ciągnącego i przyczepy nigdy nie powinna przekraczać GCWR określonego przez producenta.”

Ford wyjaśnia matematykę. Twój GCWR jest obliczany poprzez dodanie:
* Masa własna samochodu (masa własna)
* Dopuszczalna ładowność (ładowność)
* Masa kierowcy i pasażerów
*Masa przyczepy

To nie jest pomiar Twojej aktualnej wagi. Jest to maksymalny limit. Jeśli go przekroczysz, znajdziesz się w strefie zagrożenia.

Dlaczego istnieje GCWR: bezpieczeństwo, a nie tylko specyfikacje

Producenci instalują GCWR z jednego powodu: bezpieczeństwa.

Przeciążanie przyczepy jest złe. Przeciążanie pojazdu ciągnącego jest złe. Robienie obu rzeczy jednocześnie to przepis na katastrofę.

Tak się dzieje, gdy ignorujesz ograniczenia.

Hamulce się przegrzewają. Tracą skuteczność. Tracisz zdolność zatrzymywania się. Opony pękają pod obciążeniem. Silniki i skrzynie biegów „gotowają się” z powodu nadmiernego ciepła i stresu. Elementy zawieszenia wyginają się lub pękają. Tracisz kontrolę.

Lista możliwych awarii jest długa. Konsekwencje są często takie same: wypadek.

Przed zakupem przyczepy musisz znać GCWR swojego pojazdu. Przed pobraniem. Przed wjazdem na autostradę.

Gdzie znaleźć swój GCWR

Nie zgaduj. Znajdź informacje.

Najbezpieczniejszym miejscem jest naklejka na słupku drzwi kierowcy. W tym miejscu producent wskazuje rygorystyczne ograniczenia.

Jeśli nie możesz znaleźć naklejki, sprawdź online. Większość producentów publikuje te dane na swoich oficjalnych stronach internetowych.

Poniżej znajduje się podsumowanie danych GCWR dla Acury i Audi. Należy pamiętać, że wiele luksusowych modeli nie ma wykazu GCWR, ponieważ nie są przeznaczone do holowania.

Specyfikacje GCWR dla Acury (2006–2009)

Rok Modelka GCWR (funty)
2006 MDX 8.121
2006 RL 5,162
2006 RSX 4384
2006 TL 4730
2006 TSX
2007 MDX 10053
2007 RL 5164
2007 RDX 6394
2007 TL 4773
2007 TSX 4407
2008 MDX 10053
2008 RL 5164
2008 RSX 6394
2008 TL 4773
2008 TSX 4407
2009 MDX 10053
2009 RL 5,233
2009 RSX 5574
2009 TSX 4550

Modele Acura oznaczone myślnikiem (-) nie mają opublikowanej GCWR lub nie są przystosowane do holowania.

Specyfikacje GCWR dla Audi (2006–2009)

Rok Modelka GCWR (funty)
2006 Pytanie 7 10665
2006 Wszyscy inni
2007 Pytanie 7 10665
2007 Wszyscy inni
2008 Pytanie 7 10665
2008 Wszyscy inni
2009 Pytanie 7 10665
2009 R8, S4, S5, S8, TT
2009 Wszyscy inni

Uwaga: wiele sedanów i coupe Audi nie ma oceny GCWR. Tylko Q7 wykazuje w tym zestawie danych stabilną ocenę.

Podsumowanie

Holowanie to nie tylko kwestia mocy silnika. To jest kontrola wagi.

Udźwig mówi Ci, jaki ciężar może udźwignąć Twój zaczep. Wskaźnik masy pojazdu (GVWR) informuje, jaką masę może udźwignąć sam pojazd. Twój GCWR wskazuje, jak ciężki może być cały skład.

Pomiń GCWR, a wszystko inne stanie się nieważne.

Kontrolujesz śmiertelną pułapkę.

Sprawdź naklejkę na słupku drzwi. Poznaj swoje ograniczenia. Nie próbuj oszukiwać za pomocą matematyki.

Maksymalna dopuszczalna masa zestawu BMW

Jeśli holujesz cokolwiek BMW z połowy XXI wieku, liczby mają większe znaczenie niż emblemat na osłonie chłodnicy. Dopuszczalna masa całkowita zestawu (GCWR) to coś więcej niż tylko uciąg. Jest to całkowita masa pojazdu wraz z ładunkiem, pasażerami i wszystkim, co jest z nim związane. Przekroczenie tego limitu oznacza zabawę z geometrią zawieszenia i przegrzanie hamulców.

W przypadku platform E46 i E60 BMW wszystko uprościło. Sedany i coupe? W większości z nich nie było opublikowanych danych GCWR za lata 2006–2009. Modele 328i, 335i, 528i, 535i, 550i, 650i oraz wyczynowe modele M3, M5 i M6 nie miały oficjalnych ocen wymienionych w standardowych katalogach dla tych lat. Prawdopodobnie holowałeś, polegając na „szczęściu i mocnych osiach”. Z4, w tym M Roadster, należał do tej samej kategorii. Żadnych numerów. Tylko domyśla się.

SUV-y były prawdziwymi końmi pociągowymi. E83 X3 utrzymywał się na stałym poziomie od 7662 do 7673 funtów, w zależności od roku. Pomieścił małą przyczepę lub bagażnik na motocykl, ale nie był przeznaczony do pełnowymiarowego kampera. E53 X5 to inna historia. Począwszy od 10 802 funtów w 2006 r., wzrosła do 11 132 funtów w 2007 i 2008 r., po czym nieznacznie spadła do 11 066 funtów w 2009 r. Wskaźniki te umożliwiły przewóz znacznych ładunków.

Masa brutto zestawu Buick

W tamtych czasach Buick stawiał na głośność. LaCrosse i Lucerne były luksusowymi krążownikami, których limity GCWR wynosiły odpowiednio 4645 funtów i 4914 funtów. Nie będziesz ciągnął łodzi po Lucernie. SUV-y Rainier i Rendezvous osiągnęły wyższe wartości, osiągając 10 500 i 7746 funtów. Terraza dodała kolejny poziom za 8500 funtów.

Kiedy Enklawa pojawiła się w 2008 roku, zrobiła wrażenie. Limit dla LaCrosse wynosił 9500 funtów, ale Enklawa mogła udźwignąć znacznie więcej. Liczby pozostały niezmienione aż do 2009 roku. Buick nie próbował konkurować z ciężkimi ciężarówkami z Detroit. Starali się zapewnić komfort podczas rodzinnych wyjazdów.

Masa brutto zestawu Cadillac

Cadillac wyznaczył wyraźną granicę pomiędzy luksusem a użytecznością. W latach 2006 i 2007 kwota CTS wynosiła 4659 funtów. W latach 2008 i 2009 wzrosła do 5011 funtów. DTS oscylował wokół 5159 funtów. STS i STS-V były nieco wyższe, osiągając odpowiednio 5383 i 5544 funtów. Były to sedany wyczynowe. Limity GCWR oznaczały, że można było ciągnąć małą przyczepę użytkową, ale nie obciążającą zbytnio hamulców.

Rodzina Escalade była prawdziwą potęgą wagi ciężkiej. W 2006 roku standardowy Escalade miał ocenę 12 902 funtów. Rozciągnięta wersja ESV osiągnęła 14 000 funtów. Pickup EXT podąża w jego ślady z wagą 13 464 funtów. W latach 2007–2009 waga Escalade, ESV i EXT ustabilizowała się na poziomie 14 000 funtów. To poważna nośność. Bez żadnego wysiłku radził sobie z ciężkimi kamperami lub dużymi zestawami łodzi. Hybrid Escalade pojawił się w 2009 roku z niższą wagą 6314 funtów, co stanowiło kompromis w zakresie wydajności. W wersjach SRX i STS-V również nastąpiły zmiany, przy czym SRX utrzymał wagę 6314 funtów po początkowym spadku. Modele XLR nie miały opublikowanej oceny, prawdopodobnie ze względu na ich niski profil i oznaczenie Gran Turismo.

Maksymalna dopuszczalna masa zestawu Chevrolet

Chevrolet obejmował całe spektrum. Od Aveo po Silverado 3500, każdy miał inny numer. Małe samochody, takie jak Cobalt, były ograniczone do 4141 funtów. Ceny Malibu, Impala i Monte Carlo wahały się od 4400 do 4700 funtów. HHR dodał trochę praktyczności przy wadze 4305 funtów.

Średniej wielkości SUV-y i ciężarówki opowiedziały prawdziwą historię. Cena „Colorado” zaczynała się od 5218 funtów w 2006 r., wzrosła do 5772 funtów w 2007 r. i osiągnęła 7000 funtów w latach 2008 i 2009. Cena Equinox utrzymywała się na stałym poziomie 7252 funtów. Ekspresowe samochody dostawcze to potężne maszyny, których waga przez długi czas wynosiła 9500 funtów, a następnie w 2009 r. wzrosła do 11 788 i 12 000 funtów w przypadku cięższych modeli 3500.

Ciężarówki były królami salonu samochodowego. Silverado 1500 był dość zróżnicowany. Zaczęło się od 10 839 funtów w 2006 r., spadło do 10 000 funtów w 2007 r. i pozostało na tym poziomie. Wersje HD modeli 2500 i 3500 osiągnęły maksymalną masę 16 000 funtów w latach 2006–2009. Suburban 2500 i Tahoe 1500/2500 przekroczyły granice, a seria 2500 osiągnęła 16 000 funtów do 2008 r. Avalanche 1500 nieznacznie ucierpiała w 2009 r., spadając do 11 000 funtów po rozpoczęciu od 12 863 funtów w 2006 r. Zarówno Silverado 1500 Hybrid, jak i Tahoe Hybrid oferowały 12 000 funtów, wypełniając lukę między wydajnością a możliwościami.

Maksymalna masa zestawu Chryslera

W połowie XXI wieku Chrysler miał problemy z konsekwencją. PT Cruiser był kolejką górską. Zaczęło się od 8132 funtów w 2006 r., spadło do 4297 funtów w 2007 r., następnie odbiło do 7105 funtów w 2008 r., po czym powróciło do 4297 funtów w 2009 r. Seria 300 utrzymywała się na stałym poziomie od 4862 do 6196 funtów. Minivan Town & Country ważył solidne 6600 funtów do 2008 roku, kiedy to liczba ta wzrosła do 7000 funtów.

SUV Aspen był pojazdem wagi ciężkiej. Zaczęło się od 11 000 funtów w 2007 r., podskoczyło do 13 966 funtów w 2008 r., a następnie wróciło do 11 000 funtów w 2009 r. Hybrid Aspen podniosło tę kwotę do 11 700 funtów. Minivan Pacifica również odnotował wzrost z 4297 funtów do 7105 funtów i z powrotem do 4297 funtów, chociaż Sebring z 2009 roku nieznacznie spadł do 4460 funtów. Chrysler skonsolidował platformy, co wyjaśnia zmienne liczby.

Unikaj maksymalnej masy kombinacji

Dodge zagrał inaczej. Główną akcją były ciężarówki Ram. Waga Ram 1500 zaczynała się od 8 000 funtów, a do 2009 r. wzrosła do 8500 funtów. Masa Ram 2500 utrzymywała się na stałym poziomie 15 000 funtów. Ram 3500 był bestią, ważącą od 17 000 funtów do 19 000 funtów w 2009 r. Liczby te oznaczały, że transport ciężki był nie tylko możliwy, ale wręcz oczekiwano.

Duże wrażenie zrobiły także samochody dostawcze Sprinter. 2500 modeli waży 13550 funtów. Cena modeli 3500 wzrosła z 13 550 do 14 110, a następnie do 15 250 funtów w latach 2008 i 2009. Warianty kombi były lżejsze i wahały się od 10 626 do 14 990 funtów w zależności od roku.

Samochody osobowe były dla konsumentów skromniejsze. Charger, Challenger i Magnum mieściły się w przedziale od 4800 do 5900 funtów. Durango utrzymywało stałą wagę 8600 funtów, a wersja hybrydowa osiągnęła szczyt na poziomie 11 700 funtów. Dakota, Grand Caravan i Nitro miały masę od 7000 do 8600 funtów. Viper nie miał oceny, która

Specyfikacje GCWR dla Forda, GMC, Hondy i Hummera z 2006 roku

Skład na rok 2006 był chaosem połowicznych rozwiązań i heavy metalu. Dane GCWR dla Forda z 2006 roku pokazują, że Crown Victoria ważyła skromne 5592 funtów. Dlaczego ktoś miałby kupić sedana do holowania w tym roku, pozostaje tajemnicą. Samochody dostawcze serii E opowiadały inną historię. E-150 holował 11318 funtów. E-350 Super Duty osiągnął 13 000 funtów. F-250 i F-350? Oba osiągnęły sumę 15 000 funtów. To ledwo wystarczy, aby przesunąć przyczepę mieszkalną, a szkoda.

GMC dobrze rozpoczęło rok 2006. Zarówno Sierra 2500, jak i 3500 osiągnęły maksymalną masę 15 792 funtów. Yukon XL przekroczył 13 000 funtów. Kanion? 5179 funtów. Jeśli korzystasz z pełnego GCWR, nie ma zbyt wiele miejsca na ładunek. Dane Hondy za rok 2006 są skąpe w przypadku samochodów subkompaktowych. Civic osiągnął maksymalną masę 4968 funtów. Odyseja ważyła 8210 funtów. Linia grzbietu – 9653 funtów. Hummer nie wahał się. H1 Alpha osiągnęła 17 300 funtów. H2 — 13 050 funtów. H3? 8000 funtów. Niezawodny.

Aktualizacje z 2007 roku i rosnąca popularność crossoverów

W 2007 roku Ford dodał Edge. GCWR wyniósł 6248 funtów. Nie został zaprojektowany do dużych obciążeń. Ekspedycja EL w końcu przekroczyła granicę 15 000 funtów, osiągając 15 078 funtów. Zarówno F-250, jak i F-350 zwiększyły tę liczbę do 17 000 funtów. Niezły wzrost. Mustang ma w tym roku swoją własną wagę: 4611 funtów. Nie próbuj niczego za nim holować. Ranger spadł do 5820 funtów.

GMC Sierra 2500 z 2007 r. osiągnęła najwyższą masę 15 858 funtów. Sierra 3500 faktycznie nieznacznie spada do 15 342 funtów. Dziwny. Yukon XL pozostał na poziomie 13 000 funtów. Ridgeline Hondy wzrasta do 10 085 funtów. Pilot osiągnął szczyt na poziomie 9700 funtów. Civic Hybrid ważył 3736 funtów. Hummer H2 wzrasta do 13 150 funtów. H3T jeszcze nie istniał. H3 pozostał na poziomie 8 000 funtów.

Specyfikacje Forda, GMC, Hondy i Hummera z roku 2008

W 2008 roku Ford F-350 ważył 17 000 funtów. F-450? 27 000 funtów. To poważna liczba. Explorer Sport Trac spada do 8500 funtów. Taurus X ważył 6183 funtów. Mustang pozostał w cenie 4611 funtów. Ranger urósł do 6000 funtów.

Sierra 3500 firmy GMC w końcu osiągnęła 16 000 funtów. Sierra 2500 ważyła 15 858 funtów. Hybryda Yukon ważyła 12 000 funtów. Acadii – 9500 funtów. Cena Hondy Ridgeline pozostała na poziomie 10 085 funtów. Pilot – 9700 funtów. Hybryda obywatelska – 3736 funtów. Hummer H2 wzrósł do 14 000 funtów. H3T pokazał się z wagą 9461 funtów. H3 pozostał na poziomie 8 000 funtów.

Specyfikacje Forda, GMC, Hondy i Hummera na rok 2009

Maksymalna waga Forda F-150 z 2009 r. wynosiła 14 950 funtów. F-450 spada do 16 983 funtów. Flex wynosił 6900 funtów. Explorer spadł do 8110 funtów. Ranger pozostał na poziomie 6000 funtów. Mustang pozostał w cenie 4611 funtów.

Sierra 2500 firmy GMC osiągnęła najwyższy poziom 15 926 funtów. Sierra 3500 ważyła 16 000 funtów. Yukon XL spadł do 11 000 funtów. Jukon – 10 000 funtów. Hybryda Yukon – 12 000 funtów. Pilot Hondy spada do 8466 funtów. Odyseja – 8210 funtów. Obywatelski – 3738 funtów. Hummer H2 kosztował 14 000 funtów. H3T – 9461 funtów. H3 — 8000 funtów.

Dane GCWR za lata 2006-2009 Hyundai, Infiniti, Isuzu i Jaguar

Cena Hyundaia Azera w 2006 roku wyniosła 4779 funtów. Elantra – 4434 funtów. Santa Fe – 6399 funtów. Sonata – 4403 funtów. Tucson – 4403 funtów. Elantra z 2007 r. waży 3623 funtów. Otoczenie kosztowało 5550 funtów. Santa Fe spadło do 5527 funtów. Tucson – 4390 funtów. Accent 2008 kosztował 4779 funtów. Azera – 3623 £. Elantra – 5550 funtów. Otoczenie – 5898 funtów. Santa Fe – 5527 funtów. Sonata – 4403 funtów. Tucson – 4390 funtów. Akcent z 2009 roku był niczym. Azera kosztowała 4779 funtów. Sonata – 4442 funtów.

Wieża Infiniti FX35 w roku 2006 osiągnęła cenę 7760 funtów. FX45 – 8020 funtów. G35 — 4655 funtów. M35 – 4982 funtów. M45 — 5098 funtów. QX56 – 14 510 funtów. Cena modelu FX45 z 2007 r. wzrosła do 14 520 funtów. G35 wzrósł do 9155 funtów. Cena M35 wzrosła do 12 982 funtów. Cena modelu QX56 wzrosła do 15 558 funtów. EX35 2008 ważył 12902 funtów. G35 — 9647 funtów. G37 — 13266 funtów. FX50 2009 kosztował 9109 funtów. QX56 – 15 100 funtów.

Cena modelu Ascender Isuzu w 2006 r. osiągnęła 10 000 funtów. i-280 – 5500 funtów. i-350 – 9000 funtów. Ascender z 2007 roku kosztował 10 000 funtów. i-290 — 5500 funtów. i-370 – 9000 funtów. Ascender z 2008 roku kosztował 10 000 funtów. i-290 — 6000 funtów. i-370 – 9500 funtów.

Jaguar S-Type z 2006 roku

Zrozumienie ograniczeń GCWR dla marek krajowych i importowanych

Jeśli planujesz ciągnąć ciężką przyczepę lub prowadzić pojazd w pełni obciążony bagażem, łączna masa całkowita brutto (GCWR) to wskaźnik, który może pomóc Ci utrzymać się na drodze i uniknąć mandatów. To nie to samo, co ładowność przyczepy. GCWR obejmuje masę pojazdu, pasażerów, ładunku, paliwa oraz oraz przyczepy i jej zawartości. Jeśli przekroczysz ten limit, przeciążysz hamulce, układ chłodzenia skrzyni biegów i elementy zawieszenia ponad ograniczenia konstrukcyjne.

W przypadku wielu z tych marek dane z lat 2006–2009 pokazują wyraźny podział. Luksusowe SUV-y i ciężarówki mają znacznie wyższe limity niż crossovery czy sedany. Jeśli szukasz limitów GCWR dla pojazdów z lat 2006-2009 zakres wartości jest ogromny. Znajdziesz samochody kompaktowe o masie poniżej 5000 funtów i pełnowymiarowe, luksusowe SUV-y o wadze powyżej 14 000 funtów.

Dane techniczne Kii

W tym okresie oferta Kia była niewielka. Firma nie posiadała potężnych ciężarówek. Głównymi końmi pociągowymi były Sorento i Sedona.

Rok Modelka GCWR (funty)
2006 Sportage 4880
2007 Sedona 8015
2007 Sorento 9299
2007 Sportage 4880
2008 Sorento 9299
2008 Sportage 4880
2009 Borrego 9398
2009 Optima 5 292

Sprawdź Optimę. Zgłoszone oceny GCWR za lata 2006, 2007 i 2008 sugerują, że Kia zaprojektowała go do ciągnięcia lekkich przyczep lub przewożenia lekkich ładunków. Borrego, wprowadzony na rynek w 2009 roku, waży prawie 9400 funtów. To naprawdę duża moc jak na średniej wielkości SUV-a tej generacji. Sportage pozostał niezmieniony i kosztował 4880 funtów. Nie został zaprojektowany do dużych obciążeń.

Funkcje Land Rovera

Land Rover był liderem w tym segmencie. Platformy Range Rover i LR3 zostały stworzone w celach użytkowych. Same w sobie są ciężkie, więc ich GCWR odzwierciedla tę masę.

Rok Modelka GCWR (funty)
2006 LR3 13 165
2006 Range Rover 13324
2006 Range Rover Sport 13318
2007 LR3 13276
2007 Range Rover 13324
2007 Range Rover Sport 13334
2008 Range Rover Sport 13334
2009 LR2 7 905
2009 LR3 13 662
2009 Range Rover 13564
2009 Range Rover Sport 13334

LR2 jest wyjątkiem. Jest dużo mniejszy. Jego GCWR wynoszący 7905 funtów w 2009 r. to mniej niż połowa wartości LR3. Jeśli holujesz przyczepę za pomocą Range Rovera Sport, obowiązuje Cię stały limit wynoszący około 13 300 funtów. W trakcie produkcji LR3 nieznacznie zwiększył ładowność, osiągając w 2009 r. 13 662 funtów. Ma to znaczenie, jeśli holujesz duży samochód kempingowy lub ciężki sprzęt.

Luksusowe funkcje Lexusa

Lexus miał kilka potężnych modeli. LX 570 i GX 470 to ciężarówki z nadwoziem na ramie udające SUV-y. Mają ogromne numery GCWR. Seria RX to nadwozie skorupowe. Jest lżejszy. Liczby to potwierdzają.

Rok Modelka GCWR (funty)
2006 GX470 11521
2006 LS 430 6 140
2006 LX 470 12 240
2006 RX330 7 510
2006 RX 400h 8015
2007 GX470 11521
2007 LX 470 12 240
2007 RX 350 7520
2007 RX 400h 8015
2008 GX470 11521
2008 LX570 14645
2008 RX 350 6 020
2008 RX 400h 6340
2009 GX470 11521
2009 LX570 14645
2009 RX 350 6 020

Przejście z LX 470 na LX 570 jest znaczące. Nowa platforma zwiększyła limit do 14 645 funtów. To robi wrażenie. W niektórych latach modele hybrydowe RX (400 godz.) faktycznie miały wyższe wskaźniki GCWR niż niehybrydowe modele RX 330/350. Dlaczego? Układy hybrydowe często mają różne ustawienia chłodzenia i skrzyni biegów, aby wytrzymać nieco większe obciążenia długoterminowe lub być może akumulator dodaje obciążenie tylne, aby poprawić przyczepność. Przy wadze 6140 funtów LS 430 ledwo przewyższa przeciętnego sedana. To nie jest pojazd holowniczy.

Lincoln kładzie nacisk na ciężkie zadania

Lincoln korzystał z platformy Forda. Navigator i Mark LT mają wspólną konstrukcję z Expedition i F-150. Są duże. Potrafią holować duże ładunki.

Rok Modelka GCWR (funty)
2006 Marek LT 14500
2006 Nawigator 11 900
2006 Samochód miejski 6460
2007 MKX 6370
2007 Marek LT 14500
2007 Nawigator 15 000
2007 Samochód miejski 6460
2008 MKX 7 350
2008 Marek LT 14500
2008 Nawigator 15 000
2008 Samochód miejski 6502
2009 MKS 5277
2009 MKX 7 350

Masa całkowita holowanej przyczepy Nissana (Nissan GCWR)

W gamie pojazdów Nissana z połowy XXI wieku wyraźnie widać podział na samochody osobowe i samochody ciężarowe o dużej ładowności. Jeśli weźmiesz pod uwagę modele z 2006 roku, Armada i Titan są liderami pod względem ładowności. Armada waży 11 818 funtów, a Tytan – 11 465 funtów. The Frontier waży 10 676 funtów. Pathfinder jest lżejszy i waży 10523 funtów. Xterra ma ocenę 9658 funtów. Średniej wielkości SUV-y, takie jak Murano, są ograniczone do 8100 funtów. Minivan Quest waży 7662 funtów.

Samochody osobowe są znacznie lżejsze. Ceny Maximy zaczynają się od 4623 funtów. Altima jest nieco mniejsza i waży 4151 funtów. Sentra jest zaskakująco lekka – waży 3663 funtów. Model 350Z nie ma określonego uciągu.

Do 2007 r. Nissan dostosował niektóre wskaźniki. Armada wzrosła do 12 800 funtów. Frontier wzrósł do 11133 funtów. Tytan osiągnął 11600 funtów. Nowa Altima Hybrid uzyskała wyższą dopuszczalną masę całkowitą przyczepy w porównaniu ze standardowym silnikiem V6, wynoszącą 4632 funtów w porównaniu z 4205 funtów. Sentra również otrzymała wzrost, osiągając 4003 funtów. Brak danych dla Versy.

Rok modelowy 2008 przyniósł znaczące zmiany w górnej części kategorii wagowych. Armada ponownie wzrosła, tym razem do 15 100 funtów. To ogromny skok w porównaniu do roku poprzedniego. Cena Titana nieznacznie wzrosła do 11 688 funtów. Nowy podstawowy kompaktowy SUV Rogue ważył 4430 funtów. Cena Pathfindera nieznacznie spadła do 10 596 funtów. Xterra spada do 9300 funtów. Sentra przeniosła 4047 funtów.

W roku 2009 cena Murano znacznie spadła do 7505 funtów. Armada pozostała na poziomie 15 100 funtów. Frontier powrócił do 11133 funtów. Cena Titan pozostała na poziomie 11 688 funtów. Altima i Altima Hybrid wykazały niewielkie różnice, osiągając odpowiednio 4217 funtów i 4620 funtów. W przypadku GT-R i Versy uciąg nie jest jeszcze określony.

Bardziej szczegółowe specyfikacje tych ciężarówek można znaleźć w danych Nissan GVWR i Nissan GAWR. Aby dokładnie zaplanować ładunek, możesz potrzebować danych dotyczących ładowności Nissana lub ładunku Nissana.

Dopuszczalna masa holownicza przyczepy Pontiac (Pontiac GCWR)

Ostatnie lata produkcji Pontiaca charakteryzowały się mieszaną gamą modeli, obejmującą samochody typu muscle car i praktyczne SUV-y. W 2006 roku w kategorii sedanów dominowały modele GTO i Grand Prix. Wartość Grand Prix wyniosła 4634 funtów. Cena GTO była bliska 4578 funtów. G6 był podobny i ważył 4530 funtów. Wagon Vibe był lekki i ważył 4351 funtów. Montana SV6 i Torrent poradziły sobie z większymi obciążeniami. Montana osiągnęła 8500 funtów. Torrent kosztował 7310 funtów. Przesilenie nie miało określonego limitu.

W modelach z 2007 r. większość wskaźników utrzymano na tym samym poziomie. G5 znalazł się na liście z wagą 4141 funtów. Grand Prix spadło nieco do 4627 funtów. Torrent wzrósł do 7407 funtów. Vibe pozostał na poziomie 4351 funtów. G6 utrzymał swoją wagę 4530 funtów.

Rok 2008 przyniósł model G8. Ten duży sedan miał znaczną dopuszczalną masę holowania przyczepy o masie 6035 funtów. G6 spadł do 4455 funtów. Grand Prix pozostało na poziomie 4627 funtów. Torrent powraca do ceny 7310 funtów. Cena Vibe spadła do 4350 funtów. G5 pozostał na poziomie 4141 funtów. Solstice nadal nie miało oceny.

W 2009 roku G5 spadł do 3902 funtów. Cena G6 pozostała na poziomie 4455 funtów. G8 utrzymał swoją ocenę 6035 funtów. Torrent pozostał na poziomie 7310 funtów. Imadło wzrosło do 4506 funtów. Przesilenie pozostało bez oceny.

Sprawdź Pontiac GVWR i Pontiac GAWR, aby sprawdzić ograniczenia osi. Specyfikacje Pontiac Payload i Pontiac Cargo Carrying Pojemność pomogą w prawidłowym rozłożeniu ciężaru sprzętu.

Dopuszczalna masa całkowita przyczepy Porsche (Porsche GCWR)

Porsche uprościło wszystko. Samochody sportowe 911, Boxster i Cayman nie miały możliwości ciągnięcia przyczepy. Zostały stworzone do jazdy po drodze, a nie do haka holowniczego. Jednak Cayenne został stworzony w celach użytkowych.

Cayenne z 2006 r. ważył 12 628 funtów. W 2008 roku liczby te nie uległy zmianie. 911 i Boxster nadal nie otrzymały oceny. Cena Cayenne pozostała na poziomie 12 628 funtów. Cayman nie został oceniony.

Rok 2009 przyniósł niewielki wzrost. Cena Cayenne wzrosła do 12 650 funtów. 911 Carrera i Boxster nadal nie miały możliwości holowania. Cayman pozostaje bez oceny.

Sprawdź Porsche GVWR i Porsche GAWR, aby określić ograniczenia konstrukcyjne. Specyfikacje Porsche Payload i Porsche Cargo Carrying Pojemność są niezbędne, jeśli przewozisz coś cięższego niż torba weekendowa.

Dopuszczalna masa holowana przyczepy Saaba (Saab GCWR)

Oferta Saaba była niewielka, ale spójna. Oparty na Imprezie, 9-2X miał swoje skromne ograniczenia w zakresie holowania. W 2006 roku 9-2X ważył 5220 funtów. Model 9-3 był nieco wyższy i ważył 5430 funtów. Duży sedan 9-5 miał nośność 7120 funtów. Model 9-7X, zbudowany na platformie GMT820 z Trailblazerem, udźwignął duży ładunek o masie 10500 funtów.

Modele z 2007 r. utrzymały większość wskaźników na stabilnym poziomie. 9-3 spadł nieznacznie do 5380 funtów. 9-5 pozostało na poziomie 7120 funtów. Cena 9-7X pozostała na poziomie 10 500 funtów. Nie określono już wartości 9-2X.

W 2008 r. nie było żadnych zmian. 9-3 pozostało na poziomie 5380 funtów. 9-5 pozostało na poziomie 7120 funtów. Cena 9-7X pozostała na poziomie 10 500 funtów.

Rok 2009 przyniósł niewielki wzrost w przypadku modelu 9-3, który wzrósł do 5680 funtów. 9-5 pozostało na poziomie 7120 funtów. Cena 9-7X pozostała na poziomie 10 500 funtów.

Sprawdź Saaba GVWR i Saaba GAWR pod kątem rozkładu masy. Ładowność Saaba i nośność ładunku Saaba mają kluczowe znaczenie dla zapobiegania ugięciu zawieszenia.

Dopuszczalna masa holownicza Saturna (Saturn GCWR)

Ostatnie lata produkcji Saturna charakteryzowały się mieszaną gamą modeli, obejmującą małe samochody i większe SUV-y. Lekki Ion z 2006 roku ważył 3946 funtów. Minivan Relay ważył 8500 funtów. VUE miał liczbę 4857 funtów.

Aura i Outlook zostały dodane w 2007 roku. Ceny Aury zaczynały się od 4678 funtów. Ion spadł do 3902 funtów. Outlook ważył 9500 funtów. Cena sztafety spadła do 7918 funtów. Zarówno VUE, jak i VUE Hybrid osiągnęły wagę 4857 funtów. Sky nie miało żadnych ocen.

W 2008 roku Sky i Astra przybyły bez możliwości holowania. Outlook znacznie spadł do 6872 funtów. VUE wzrósł do 5475 funtów. VUE Hybrid pozostał na poziomie 5439 funtów. Aura pozostała na poziomie 4678 funtów. Astra nie miała oceny.

W 2009 roku ten sam schemat był kontynuowany. Outlook spadł nieznacznie do 6852 funtów. VUE pozostało na poziomie 5475 funtów. VUE Hybrid pozostał na poziomie 5439 funtów. Aura pozostała na poziomie 4678 funtów. Sky i Astra nadal nie miały możliwości holowania.

Sprawdź Saturn GVWR i Saturn GAWR pod kątem ograniczeń osi. Specyfikacje ładunku Saturna i nośności ładunku Saturn pomagają zaplanować ładunek.

Masa całkowita pojazdu Scion (Scion GCWR)

Wszystkie wczesne modele Scion były małymi samochodami sportowymi. tC, xA i xB nie miały możliwości ciągnięcia przyczepy. Oni nie

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (GCWR) pojazdów marki Volkswagen według modelu

Niemiecka inżynieria w Volkswagenach jest niezawodna, ale holowanie wymaga matematyki, a nie tylko intuicji. Jeśli holujesz przyczepę za Volkswagenem z lat 2006-2009, musisz znać ograniczenia. Większość sedanów i samochodów kompaktowych z tego okresu nie posiada oficjalnych danych GCWR. Nie są przeznaczone do ciągnięcia ciężkich ładunków. Dane dotyczące modeli sedanów Jetta, Golf, Beetle i Passat są rozproszone. Zamiast wartości numerycznych zobaczysz myślniki.

Zwykle oznacza to, że producent nie zaleca holowania z określonymi wersjami wyposażenia lub że dane dla tych poziomów wyposażenia nigdy nie zostały opublikowane. Nie zgaduj.

Wyjątkiem jest model Touarega. To pełnowymiarowy SUV ze wzmocnioną ramą.

Poniżej znajdują się dane za lata, w których publikowano GCWR:

Modele z 2006 roku
– Touarega: 5952 funtów
– Wszystkie pozostałe modele (Golf, GTI, Jetta, Beetle, Passat, Phaeton, Rabbit): nie określono

Modele 2007
– Touarega: 13 034 funtów
– Eos, GTI, Jetta, Beetle (kabriolet/coupe), Passat (sedan/kombi), Królik: nie określono

Modele 2008
– Touareg 2: nie wymieniony w tym konkretnym zestawie danych (prawdopodobnie podobny do poprzednich lat, ale nie wymieniony tutaj)
– Eos, GLI, GTI, Jetta, Beetle, Passat, R32, Królik: nie określono

Modele 2009
– Touareg 2: 5952 funtów
– Routan: 6771 funtów
– Tiguan: 5748 funtów
– Eos, GLI, GTI, Jetta (sedan/sport kombi), Beetle, Passat, Rabbit: brak danych

Ciekawą anomalią jest minivan Routan. Przy limicie 6771 funtów ma dolną granicę swojej wielkości. Był to Chrysler Town & Country pod inną marką. Tiguan, który jest kompaktowym crossoverem, ma jeszcze dolną granicę wynoszącą 5748 funtów. Touareg pozostaje królem gamy pojazdów holowniczych Volkswagena, a jego dopuszczalna masa pojazdu oscyluje wokół 13 000 funtów.

Podział pojazdów Volvo według maksymalnej masy całkowitej pojazdu (GCWR)

Volvo stawia na bezpieczeństwo i integralność konstrukcyjną. Ich wskaźniki GCWR są spójne, ale zwykle są niższe niż w przypadku ciężkich niemieckich SUV-ów. Jeśli holujesz łódź lub kamper za Volvo z tego okresu, musisz ściśle przestrzegać ograniczeń.

Najmocniejszym modelem jest XC90. Wytrzymuje największe obciążenie. Mniejsze sedany, takie jak S40 i S60, mają znacznie bardziej rygorystyczne ograniczenia.

GCWR dla Volvo z 2006 roku
– XC90: 8694 funtów
– S80: 7184 funtów.
– XC70: 7125 funtów.
– C70: 7222 funtów
– S60: 6843 funtów
– V70: 6746 funtów
– V50: 5476 funtów
– S40: 5375 funtów

GCWR dla Volvo z 2007 roku
– XC90: 8570 funtów
– XC70: 7125 funtów.
– S80: 6943 funtów
– C70: 5942 funtów
– S60: 6951 funtów
– V70: 6746 funtów