Як оскаржити штраф гибдд

8-27-2021

Накладення штрафних санкцій на автовласників при порушенні останніми «правил дорожнього руху» здійснюється відповідно до коап України. Посередниками між передбачуваними правопорушниками і неупередженою буквою закону виступають співробітники гибдд. Наявність людського фактора часто провокує зловживання або неправильну кваліфікацію правопорушення. У зв’язку з цим при впевненості в невинності автовласникові доцільно оскаржити накладення штрафу. Нижче наведена інструкція по оскарженню на випадок необхідності. Звертайтеся за посиланням https://lexus-tver.ru/info/all/kak-obzhalovat-shtraf-gibdd/ та дізнавайтеся докладніше.

  • превентивні заходи: записати ф.і.про. Та звання співробітника правоохоронних органів (попросіть розкрити посвідчення, щоб зручно було виписувати), зробити в протоколі відмітку про незгоду, зафіксувати місце подій (фото/відео), записати ф.і.про. І контакти інших учасників події (при їх наявності), постаратися знайти сторонніх свідків, не підписувати ніяких документів за винятком протоколу.
  • дії після отримання копії протоколу (до вручення постанови про необхідність оплати штрафу): написання скарги на дії співробітника правоохоронних органів (вищестоящому начальнику, в підпорядкуванні якого знаходиться співробітник гибдд, даі мвс росії, службу безпеки мвс, прокуратуру або скр) з проханням розібратися в обставинах справах. Максимальний термін розгляду та направлення відповіді – 30 днів.
  • дії після того, як постанова отримана: після отримання відповіді на звернення від вищестоящих інстанцій (при негативній відповіді) можна написати заяву до суду.

Важливо! судовий розгляд доцільно починати при наявності мінімум двох очевидців-свідків, які є незацікавленими особами, і впевненості, що адміністративний проступок не був здійснений.

Як оскаржити штраф гибдд з камери

При фіксації правопорушення з камери, людський фактор практично відсутній, але, як показує практика, це не є гарантією від помилок при накладенні штрафних санкцій. Порядок оскарження штрафу за порушення з камери наступний:

  • у центр фото/відеофіксації направляється письмова незгода. У направленому посланні висловлюється також прохання надати медіаматеріали, на підставі яких було винесено постанову про накладення штрафу.
  • направляється скарга в угібдд, який виніс рішення про наявність правопорушення, на ім’я начальника. У скарзі вказується незгода з прийнятим рішенням і прохання про перегляд. При наявності нечіткого зображення, що не дозволяє зробити об’єктивну ідентифікацію автотранспортного засобу, рекомендується додати вимогу про те, щоб камера була відправлена на експертизу. Зразок скарги представлений на фото.

Рекомендується максимально детально викласти обставини у справі.

  • оскаржувати в суді доцільно при наявності свідків.

Важливо! водій повинен знати, що направити скаргу він може протягом 10 днів з моменту отримання повідомлення про накладення штрафних санкцій.