Як вибрати магнітоли і медіацентри для автомобіля

5-15-2021

Автозвук: магнітола, підсилювач, конденсатор, дроти, динаміки
Який автомобіліст не замислювався про найбільш популярній темі-Тюнінг аудіосистеми свого автомобіля. Тюнінг аудіосистем автомобіля дозволить вам насолодитися істинними цінностями, якими і відрізняється реальна машина. Це хороший звук, рух, швидкість і прекрасний настрій. Зверніться за посиланням https://avtotochka.com.ua та оберіть все, що потрібно для вашого автомобілю.


Яку магнітолу краще купити в машину (Kenwood, Pioneer, Sony, Alpine, Panasonic)


Сучасний автомобіль просто не мислимо без магнітоли. Адже це фактично медіацентр, де і музика і радіоінформаційні передачі і гучний зв’язок для телефону. А ось якою вона повинна бути, щоб поєднати в собі все це і стати прагматичним доповненням до автомобіля? Про це ми постараємося розібратися в даній статті.
Питання насправді дуже складне. І справа тут зовсім не в тому, що немає хороших магнітол з оптимальним співвідношення ціна якості, а в нюансах, які кожен з автолюбителів вибере виходячи зі своїх уподобань. Саме з цими уподобаннями ми і постараємося допомогти визначитися…

Вибір магнітоли виходячи з вимог до габаритів при її установці

Перш за все, як би ми не хотіли, варто звернути увагу на вимоги до установки магнітоли. Тут перед вами постануть наступні фактори:
По-перше, розмір магнітоли. Магнітола може бути 1 Din-ий або 2 Din-ий (одноблочна, двоблочна). Іноді, в залежності від панелі приладів і моделі, Магнітола може бути з індивідуальним корпусом для установки в конкретній машині. З усім цим вам доведеться рахуватися. Альтернативним варіантом для дводінових магнітол, в разі якщо ви хочете все ж бути володарем великого екрану може бути Висувний екран. Конструкція досить складна і місцями квола, що під собою має на увазі меншу надійність і більш дбайливу експлуатацію, але якщо хочеться, то чому б і ні. Тобто насамперед вам треба зрозуміти який екран ви хотіли б бачити у себе в салоні і чи підійде такий формат магнітоли для Вашого випадку.

Опції при виборі магнітоли


Далі йдуть вимоги до опцій магнітоли і її технічні характеристики. Якщо говорити про опції, то це радіо с , плюс в тому, що у вас завжди під рукою буде додаткова текстова інформація і точний час. Такі магнітоли виставляють, коригують свій годинник за сигналом з радіостанції.
Зверніть увагу на перемикання в режим моно, в цьому випадку чутливість радіо значно зростає, що дозволяє користуватися (ловити) радіо на більш значущій відстані від передавальних джерел сигналу.

Варто відзначити USB порт для флешки або різні слоти для карт пам’яті. Звичайно MP3 може кому і не подобається за якістю звуку, але піти від цього формату вже неможливо. Але і плюси звичайно теж є, так використання флешки не зажадає від вас купувати одноразові носії інформації, а загальна комп’ютеризація дозволить завжди щось швидко завантажити собі на флешку і слухати це в машині.
Не варто забувати про можливість підключення додаткового обладнання. Якщо ви плануєте, підключення підсилювача, то переконайтеся в наявності штекерів з вихідним сигналом на задній стінки магнітоли. Як правило, це звичайний RCA коннектор “мама” (картинка зліва). Природно їх повинно бути два, один на лівий і другий на правий канал. Також можливі штекери для підключення віддаленого управління, наприклад з керма автомобіля, хоча зараз це зазвичай вирішується шляхом передачі даних по радіосигналу або ІЧ випромінювання.
Зверніть увагу на роз’єм підключення магнітоли. Оптимальним буде використання роз’єму ISO. Саме таке роз’єм стоїть в багатьох машинах мають аудіопідготовку, але продаються без самої магнітоли.

Не останнім визначальним фактором для багатьох буде зовнішній вигляд. Колір підсвічування, розташування функціональних клавіш. Тут що-небудь радити мабуть грішно. Адже комусь подобається фосфоричний синій, а комусь солідний зелений або бурштиновий колір підсвічування. Цей вибір ми залишаємо за вами.
На рахунок потужності магнітоли не варто переживати. Сучасні інтегральні підсилювачі-мікросхеми, що застосовуються в магнітолах, цілком в змозі забезпечити десятки Вт на кожен канал, що буде цілком достатньо для прослуховування. Якщо говорити про кількість каналів підсилювача НЧ магнітоли, то їх зазвичай 4. Як правило, 2 динаміка встановлюються в передніх дверях, два в задніх. Це вже стало класичним рішенням для автомобільних магнітол. Крім самої магнітоли не забуваємо про динаміки. Більш детально про вибір акустики і установці можна дізнатися зі статті»Вибір акустики і динаміків для установки і підключення в автомобілі”. Тепер про звук…

Якість звуку магнітоли при її виборі


Звук, це те заради чого ми власне і купуємо магнітолу. Скажемо більше. Іноді можна слухати те, що тобі не подобається, якщо це добре записано і добре звучить. І навпаки, якщо звук поганий, то тут навіть улюблені фонограми не будуть радувати.
Перед покупкою обов’язково послухайте магнітолу з хорошими динаміками або ще краще акустичними системами. Нехай продавець підключить вам її і ви самі зрозумієте, “підходить” вам цей звук або це не ваше. Не спокушайтеся низькою ціною або навіть брендом, до тих пір поки не ускладните звук від неї.
Нерідко купуючи магнітолу, багато згодом намагаються знайти в її звуці бас, середні частоти, а чують лише пискляві верху і невпевнене брязкання. Особливо цим грішать недорогі китайські магнітоли і недобропорядні бренди. Основною проблемою тут є Схемотехніка підсилювача. Будь-яке відношення до акустики до налаштувань такий звук вже не має. Якщо так можна сказати, його вже неможливо буде реабілітувати, а доведеться міняти весь апарат цілком, що поверне вас до первісної мети. З умовою того, що ви вже раз «наступили на граблі», витративши гроші на ту магнітолу, яка як виявилася вам не підходить.