Як вибрати полотенцесушитель

3-13-2021

Полотенцесушитель-це нагрівальний прилад, який встановлюється в більшості випадків у ванній кімнаті і санвузлі, хоча може бути розміщений на кухні, в передпокої і в інших приміщеннях з високою вологістю або регулярним появою речей, що вимагають просушування.  У сучасній ванній кімнаті прилад виконує відразу кілька функцій:

• нагріває навколишнє повітря і знижує його вологість (це особливо цінно в приміщеннях, позбавлених радіаторів центрального опалення та припливно-витяжної вентиляції);

• завдяки зменшенню вологості запобігає поширенню цвілевих грибків та інших шкідників, які люблять вогкість;

• дозволяє висушити вологу тканину рушників, білизну після прання, одяг і взуття в негоду;

• завдяки ергономічній формі і блискучим поверхням покращує естетику приміщення. Всі вироби проходять процес плазмового полірування.

Попередниками сучасних рушникосушок на сайті https://santan.ua/ стали сантехнічні змійовики-вигнуті, товсті сталеві або чавунні конструкції, підключені до контуру гарячого водопостачання. Вони розташовувалися на стінах санвузлів радянських квартир.

Форма змійовика забезпечує теплообмін між рідким теплоносієм і повітрям через стінку труби. Максимальний теплообмін залежить від використовуваного металу і розміру виробу. Недоліком пристроїв була неможливість контролювати температуру теплоносія: в результаті випадкового дотику до труби можна було отримати опік. Крім того, висока температура не дозволяла сушити текстильні вироби з чутливих до нагрівання тканин (натуральна шерсть, делікатний шовк). Полотенцесушитель встановлюється в систему гарячого водопостачання, там не буває пароподібного теплоносія.

Моделі рушникосушок і їх особливості

Сучасні рушникосушки бувають водяними, електричними і гібридними. Конструктивно і функціонально вони розрізняються за наступними критеріями:

• принципом підключення, роботи і виду теплоносія;

• матеріалу корпусу;

• зовнішньому покриттю труб;

• геометричній формі;

Вибір моделі рушникосушки безпосередньо залежить від місця його розміщення (квартира, приватний будинок, нежитлове приміщення), площі, яку потрібно обігрівати, особливостей системи гвп (якщо вона взагалі є). Очевидно, що на дачі, де відсутні автономне водопостачання і котельня, вибір обмежується електричним полотенцесушителем, в той час як в квартирі висотки з централізованим водопостачанням у господарів є вибір між полотенцесушителями різних видів.

Водяні рушникосушки

Водяна рушникосушка, службовець продовженням контуру гвп, як і раніше залишається самим практичним і природним рішенням для ванної. Якщо мова йде про автономну систему гвп у власному будинку, проблема частково вирішується за рахунок регулювання температури і тиску в котлі або пристрої декількох контурів з різною температурою.

В якості матеріалу стінок труб водяних сушарок використовуються нержавіюча сталь, мідь, латунь і алюміній. Чавун зустрічається лише в старих конструкціях

Конструкції з нержавійки володіють майже необмеженим ресурсом, естетичним зовнішнім виглядом. Такі прилади підійдуть для сушіння мокрих рушників або білизни після прання.

Сталеві і чавунні труби краще проводять тепло, проте вимагають додаткової обробки (фарбування, хромування, оцинковки). Гріють вони не так добре, як труби з кольорових металів.

Плюс алюмінієвих труб-хороший коефіцієнт теплопровідності і мала вага, вони не роблять великого навантаження на стіни. Але ресурс служби і міцність конструкцій з алюмінію і його сплавів залишають бажати кращого.

Водяна рушникосушка вимагає професійного підключення до магістралі гвп. У багатоквартирних будинках необхідно переконатися в здатності приладу витримати тиск магістралі.

Електрична рушникосушка являє собою подібну конструкцію, в якій роль теплоносія грає вода, масло, пропіленгліколь або інший антифриз. Система повністю автономна, заміна теплоносія силами користувача не передбачена. Ізольований нагрівальний елемент (тен) розташовується в теплоносії і нагріває його до 60-85°c. Після досягнення цієї температури термостат відключає пристрій від мережі, коли температура знижується, електроживлення відновлюється. Вода нагрівається і остигає значно швидше, ніж масло і антифриз.

Стінки труб так само можуть бути виконані з різних матеріалів, тому при покупці потрібно враховувати мету установки пристрою і теплопровідність стінок. Найчастіше електричні сушарки рушників і білизни зроблені з нержавіючої сталі. Пристрої, що мають основним завданням опалення, виготовляють з міді або латуні.

Іноді можна почути думку, що електричні пристрої опалення у ванній невиправдано дороги в експлуатації. Це помилка, так як потужність побутових приладів не перевищує 300-500 вт – це в кілька разів менше потужності масляного радіатора. Економія електроенергії досягається і за рахунок того, що при досягненні заданої температури теплоносія виріб автоматично відключається від мережі.

Комбіновані пристрої

Це водяні рушникосушки, які передбачають як автономну роботу з нагріванням від мережі, так і вбудовування в контур гвп. Такий виріб зручно своєю універсальністю, але висока ціна і складності установки і обслуговування робить його менш привабливими.

При монтажі електричного і комбінованого рушникосушки обов’язково забезпечення заземлення приладу.

Покриття поверхонь

Трубки з нержавійки не вимагають антикорозійного покриття, їх лише шліфують.

У всіх інших випадках метал покривають захисною оксидною плівкою або фарбують спеціальною емаллю, що продовжує термін служби і забезпечує привабливий зовнішній вигляд.

Геометрія сантехнічних приладів

Коленообразная форма старих добрих радянських змійовиків поступилася місцем дизайну у формі драбинки – пристрій має дві вертикальних і кілька горизонтальних трубок.

Перетин трубок зазвичай круглий, але можливі варіанти – паралелепіпед, еліпс, багатокутник, квадрат, прямокутник, крапля, напівкрапля, трапеція, овал. Всього 7 різноманітних профілів.

крім пристроїв у формі сходів зустрічаються скобчасті, м-образні і нестандартні типи полотенцесушителей, спроектовані для установки в конкретних приміщень і під потреби замовника.

Монтаж

Незалежно від принципу роботи і моделі рушникосушки він являє собою гнуту трубчасту зварну конструкцію. Водяні системи мають фланці підключення до центральної мережі гвп або системі автономного опалення приватного будинку. У електричного рушникосушки є вбудований програмований блок і кабель електроживлення.

У переважній більшості випадків пристрої монтують за допомогою кронштейнів або консолей на стіну, де вони займають мінімум місця і нікому не заважають. Водяні та комбіновані системи підключаються до стояків зазвичай збоку.

Електричні рушникосушки можуть бути в підлоговому виконанні, а також монтуватися до стіни на петлях подібно дверцятах. Це дозволяє розвішувати на трубках білизну після прання, особливо якщо немає інших можливостей для сушіння речей. Зустрічаються навіть телескопічні рушникосушки і пристрої-гармошки, спроектовані для ванних кімнат обмеженої площі.

Важливі технічні характеристики

Якщо сушарка живиться від магістралі гвп, важливо врахувати максимальний робочий тиск в системі. Від кількості секцій і діаметра трубок залежить кількість тепла, яке надійде в приміщення. Чим більше площа ванної і чим в ній холодніше, тим більше повинна бути робоча поверхня опалювального приладу.

При виборі пристрою, який живиться від побутової мережі 220в, потрібно поцікавитися його потужністю, температурним порогом відключення, режимами роботи автоматики. Як ми вже відзначили, істотного навантаження на систему електропостачання квартири або будинку одиничний пристрій надати не повинно. Сучасні моделі провідних світових і російських виробників оснащені якісними системами електробезпеки, які виключають можливості короткого замикання або електротравми при експлуатації пристрою.