Audi grandsphere отримав дерев’яні екрани і мегабатарею

72

Компанія audi представила другий концепт з лінійки «сфер» — електричний седан grandsphere. Гігант з автономністю четвертого рівня пропонує трансформований салон, в якому в режимі автопілота не видно не тільки керма, приборки і педалей, але навіть традиційних екранів. Інтер’єр є серцем концепту, підкреслюють розробники. Але ж і в зовнішності тут багато цікавого.

загальні контури більше схожі на машину gt. Традиційно багато уваги приділено світлотехніці. Стільники решітки радіатора прикриті склом і підсвічуються з глибини. Фари і ліхтарі отримали новий світловий підпис: їх блоки — немов збільшені нижні фрагменти схрещених чотирьох кілець емблеми марки.

Концепт перевершує в довжину седан audi a8 в його довгобазній версії (5302 мм). Компанія натякає на стилістичні рішення і на деякі технології, які з’являться у інгольштадтського флагмана в майбутньому. Машина вміє не тільки автономно паркуватися, розвозити пасажирів по заданих пунктах, а й самостійно їздити на зарядку. Audi обіцяє впровадити такий автопілот в серію в другій половині десятиліття.

нахилені всередину верхні секції вікон нагадують про прийом, використаному в концепті audi aicon 2017 року. Інші особливості концепту: активна пневмопідвіска з алюмінієвими важелями (спереду п’ятиричажка, ззаду многоричажка), керована задня вісь.

Після трансформованого родстера audi skysphere можна було очікувати ховаються елементи управління. Але в grandsphere ідея отримала розвиток. Навіть ланцюжок передніх екранів невидима, поки не знадобиться. А коли вони активні, то демонструють зображення, спроектовані прямо на дерев’яну передню панель. Під нею розташована сенсорна поверхня для швидкого перемикання контенту. Взагалі ж в обробці застосовані дерево, шерсть, текстиль і метал, але не шкіра (заради екології). Шпон граба зроблений з деревини, спеціально вирощеної або переробленої.

місце боса тепер спереду. Саме передні сидіння основні, що забезпечують поїздки “першого класу”. Тут є нахил спинок до 60 градусів, приховані динаміки, не чутні іншим пасажирам, підведення повітря з індивідуально регульованою температурою і ароматизацією. Між сидіннями — холодильник і дизайнерська пляшка для безалкогольних напоїв.

Розробники подумали про те, чим будуть зайняті пасажири в дорозі: є потокове відео і музика, підказки для розробки маршруту. “audi збереже індивідуальні та ексклюзивні можливості, доступні в майбутньому, – концерти — культурні та спортивні заходи, на які запрошені клієнти”. Є режим кінотеатру і відеоконференцій. Крім того, мультимедійні функції можна активувати через сенсорні поверхні в підлокітниках дверей. У дверях же заховані окуляри віртуальної реальності для застосування спільно з інтерактивною ігровою платформою holoride.

інтерфейс mmi переїхав на водійські двері. Якщо людина управляє машиною сам, то сидить ближче до передньої панелі і може дотягнутися до кнопок і кільця. Якщо включений автопілот, а водій відсунувся назад, працює розпізнавання жестів, погляду і голосу як для водія, так і для переднього пасажира.система зарядки з напругою 800 вольт працює при потужності до 270 квт, що дає наповнення акумулятора з 5 до 80% за 25 хвилин. За перші десять хвилин можна заправитися на 300 км.

Концепт grandsphere перетворюється з автомобіля «пристрій вражень», – так пояснює компанія основну ідею проекту. Однак електричний привід тут теж заслуговує на увагу. Електрокар grandsphere використовує платформу ppe (premium platform electric). Спереду і ззаду встановлено по одному електромотору з сумарною віддачею в 530 квт (720 к.с.) і 960 н•м. Вони розганяють такий великий автомобіль з нуля до сотні за чотири секунди з невеликим. Тягова батарея під підлогою володіє ємністю близько 120 квт•год (у skysphere було лише 80). Її вистачає на запас ходу понад 750 км. Публічна прем’єра седана grandsphere відбудеться наступного тижня в рамках автосалону iaa mobility в мюнхені.