Що таке дизайн проект і навіщо він потрібен

4-19-2021

Дизайн-проект інтер’єру-вельми популярна послуга. Багато хто чув про те, що можна замовити дизайн проект квартири або інтер’єру котеджу, офісу, однак, на практиці далеко не всі чітко уявляють, що це таке, і що в результаті повинен надати дизайнер, який займається розробкою проекту. Більш детальну інформацію отримайте за посиланням дизайн проект от Newstroy та дізнайтеся про тонкощі цієї справи.

Почнемо з того, що дизайн – проект – це не просто зображення інтер’єру приміщення, це цілий пакет документів, який описує не тільки вигляд приміщення після ремонту, але і містить чіткі вказівки та інформацію для будівельників. Грамотно складений дизайн проект можна сміливо передавати в руки кваліфікованим будівельникам і бути впевненим, що все буде зроблено саме так, як відображено в проекті.

Кожен господар може дати своєму будинку душу, але створити стиль, красу, гармонію, комфорт може не кожен. Саме для цього необхідний професійний дизайн інтер’єру. Чому користуватися послугами дизайнера вигідно?

По-перше, тому що правильно і комфортно організувати простір не так легко, як здається спочатку. Крім чисто естетичних питань-загальної інтер’єрної концепції, зонування простору, колористичного рішення, вам доведеться зіткнутися з масою інших питань. Які матеріали використовувати, де знайти потрібні матеріали, як правильно скласти кошторис , яким чином організувати роботу будівельників …

Хорошому дизайнеру, як і будь-якому художнику, притаманне певне творче чуття. Розмовляючи з вами, він вже на початковому етапі здатний сказати, якому стилю ви віддаєте перевагу, як для вас краще організувати простір, який інтер’єр квартири властивий саме вам і т.д. Однак поки що це лише його творчі здогади, і щоб вони змогли втілитися в життя необхідно виконати велику роботу, яка і називається дизайн квартир. Всю її можна розділити на кілька етапів.

1. Після того, як ви прийняли рішення про співпрацю з саме нашою дизайн – студією, слід детально обумовити умови надання послуг і підписати договір. На цьому етапі дуже важливо визначення технічних параметрів (кількість кімнат, їх призначення і розташування, місце для інженерних комунікацій і т.д.), колірних і стильових переваг. Можливо, у вас є підготовлені фотографії інтер’єрів або моделей меблів, які ви хотіли б бачити у себе вдома – це істотно полегшить роботу і скоротить терміни виконання замовлення. У зв’язку з чим, потрібно заповнити невелику анкету, на професійній мові вона називається – технічне завдання, яка допоможе визначитися зі своїми бажаннями і можливостями, а так само буде додатком до договору.

2. Створення та затвердження планувального рішення. Дизайнер запропонує на ваш розгляд 2-3 планувальних рішення. Не переживайте з приводу того, що не зможете розібратися в плані, до нього завжди додається детальна специфікація меблів і обладнання, до того ж дизайнер/архітектор вам обов’язково все роз’яснить. Після затвердження одного з планувальних рішень можуть бути по необхідності розроблені попередні ескізи, це чорно-білі зображення вашого майбутнього інтер’єру, які потім ляжуть в основу комп’ютерної моделі квартири.

3. Створення комп’ютерної моделі в кольорі з подальшим рендером фотореалістичних картинок вашого інтер’єру, їх затвердження. При складанні технічного завдання до проекту слід звернути особливу увагу на опис колірних переваг для різних приміщень, при створенні проекту дизайнер завжди відштовхує від ваших побажань.

На будь-якому етапі проектування в проект можуть внесені зміни, але потрібно враховувати, що вони не можуть бути нескінченними. Як правило, договором передбачені 2 або 3 поправки, інші доведеться оплачувати додатково.

4. Після затвердження всіх перерахованих вище пунктів починається робота над робочими кресленнями, необхідними для реалізації проекту. Що входить в пакет робочої документації:

5. Після затвердження і підписання робочого проекту можна приступати до його реалізації в супроводі авторського нагляду дизайнера. Авторський нагляд – це контроль з боку дизайнера, який здійснював підготовку проектної документації, на предмет відповідності виконуваних будівельних і оздоблювальних робіт затвердженому проекту. В обов’язки дизайнера входить відвідування об’єкта не менше 1 разу на 2 тижні, в період проведення там відповідних робіт. Для цілей контролю на об’єкті заводиться журнал приписів, в якому при кожному відвідуванні дизайнер залишає свої рекомендації та зауваження для їх усунення.