Některé vlastnosti auta jsou snadno pochopitelné. Koňská síla. Točivý moment. Doba zrychlení z 0 na 60 mph. Dokonce i specifikace objemu kabiny budou jasné, jakmile budete vědět, co hledat. Tato čísla vám přesně řeknou, za co platíte.
Pak jsou tu čísla, která mate nové kupce. Ty schované v uživatelské příručce a ignorované, dokud nenastane katastrofa.
Hodnocení hrubé hmotnosti (GCWR) je jedním z těchto čísel.
To není stejné jako vaše tažná kapacita. To není totéž jako vaše hmotnost vozidla (GVWR). Pokud plánujete táhnout přívěs – jakýkoli přívěs – musíte rozumět GCWR. Ignorování tohoto parametru může vést k propíchnutí pneumatiky, přehřátí brzd nebo selhání nápravy.
Definice GCWR: Hard Limit
GCWR je maximální celková hmotnost, kterou výrobce povoluje pro vaše tažné vozidlo a naložený přívěs.
Toto je tvrdý strop. Ne doporučení.
Představte si to takto. Vaše auto má omezení. Váš přívěs má omezení. Když je spojíte dohromady, jejich celková hmotnost by neměla překročit hodnotu GCWR uvedenou ve specifikacích.
“Kombinovaná hmotnost tažného vozidla a přívěsu by nikdy neměla překročit výrobcem specifikovanou GCWR.”
Ford dělá matematiku jasnou. Vaše GCWR se vypočítá přidáním:
* Vlastní hmotnost vozu (pohotovostní hmotnost)
* Přípustné užitečné zatížení (užitné zatížení)
* Hmotnosti řidiče a cestujících
*Hmotnosti přívěsu
Toto není měření vaší aktuální hmotnosti. Toto je maximální limit. Pokud ji překročíte, ocitnete se v nebezpečné zóně.
Proč existuje GCWR: Bezpečnost, nejen specifikace
Výrobci instalují GCWR z jednoho důvodu: bezpečnost.
Přetížení přívěsu je špatné. Přetěžování tažného vozidla je špatné. Dělat obojí současně je recept na katastrofu.
To se stane, když ignorujete omezení.
Brzdy se přehřívají. Ztrácejí účinnost. Ztratíte schopnost zastavit. Při zatížení praskly pneumatiky. Motory a převodovky se „vaří“ z přebytečného tepla a stresu. Závěsné prvky se ohýbají nebo lámou. Ztrácíte kontrolu.
Seznam možných selhání je dlouhý. Následky jsou často stejné: nehoda.
Před zakoupením přívěsu musíte znát GCWR svého vozidla. Před jeho stažením. Před vjezdem na dálnici.
Kde najít GCWR
Nehádejte. Najděte informace.
Nejbezpečnějším místem je nálepka na sloupku dveří řidiče. Zde výrobce uvádí přísná omezení.
Pokud nálepku nemůžete najít, zkontrolujte ji online. Většina výrobců tyto údaje zveřejňuje na svých oficiálních stránkách.
Níže je uveden souhrn údajů GCWR pro Acura a Audi. Všimněte si, že mnoho luxusních modelů nemá uvedeno GCWR, protože nejsou určeny pro tažení.
Specifikace GCWR pro Acura (2006–2009)
| Rok | Model | GCWR (libry) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | 8,121 |
| 2006 | RL | 5,162 |
| 2006 | RSX | 4,384 |
| 2006 | TL | 4 730 |
| 2006 | TSX | – |
| 2007 | MDX | 10 053 |
| 2007 | RL | 5 164 |
| 2007 | RDX | 6,394 |
| 2007 | TL | 4,773 |
| 2007 | TSX | 4,407 |
| 2008 | MDX | 10 053 |
| 2008 | RL | 5 164 |
| 2008 | RSX | 6,394 |
| 2008 | TL | 4,773 |
| 2008 | TSX | 4,407 |
| 2009 | MDX | 10 053 |
| 2009 | RL | 5,233 |
| 2009 | RSX | 5 574 |
| 2009 | TSX | 4 550 |
Modely Acura označené pomlčkou (-) nemají zveřejněnou GCWR nebo nejsou určeny k tažení.
Specifikace GCWR pro Audi (2006–2009)
| Rok | Model | GCWR (libry) |
|---|---|---|
| 2006 | Q7 | 10 665 |
| 2006 | Všichni ostatní | – |
| 2007 | Q7 | 10 665 |
| 2007 | Všichni ostatní | – |
| 2008 | Q7 | 10 665 |
| 2008 | Všichni ostatní | – |
| 2009 | Q7 | 10 665 |
| 2009 | R8, S4, S5, S8, TT | – |
| 2009 | Všichni ostatní | – |
Poznámka: Mnoho sedanů a kupé Audi nemá hodnocení GCWR. Pouze Q7 vykazuje v tomto souboru dat stabilní hodnocení.
Shrnutí
Tažení není jen o výkonu motoru. Toto je řízení hmotnosti.
Vaše tažná kapacita vám říká, jakou hmotnost vaše tažné zařízení zvládne. Vaše hmotnost vozidla (GVWR) vám říká, jakou hmotnost unese samotné vozidlo. Vaše GCWR ukazuje, jak těžká může být celá sestava.
Přeskočte GCWR a vše ostatní se stane nedůležitým.
Ovládáte smrtící past.
Zkontrolujte nálepku na sloupku dveří. Poznejte svá omezení. Nesnažte se podvádět s matematikou.
Maximální přípustná hmotnost soupravy BMW
Pokud něco táhnete s BMW z poloviny 2000, na číslech záleží víc než na znaku mřížky. Hrubá kombinovaná hmotnost (GCWR) je více než jen tažná kapacita. Toto je celková hmotnost vozidla spolu s nákladem, cestujícími a čímkoli dalším k němu připojeným. Překročení této hranice znamená hrát si s geometrií odpružení a přehřívat brzdy.
U platforem E46 a E60 BMW vše zjednodušilo. Sedany a kupé? U většiny z nich chyběla zveřejněná data GCWR za období 2006 až 2009. Modely 328i, 335i, 528i, 535i, 550i, 650i a vysoce výkonné modely M3, M5 a M6 neměly oficiální hodnocení uvedené ve standardních katalozích pro tyto roky. Pravděpodobně jste se při tažení spoléhali na „štěstí a silné nápravy“. Do stejné kategorie spadala i Z4 včetně M Roadsteru. Žádná čísla. Jen dohady.
SUV byly skutečnými dříči. E83 X3 se držel stabilně mezi 7 662 a 7 673 £ v závislosti na roce. Zvládl malý přívěs nebo nosič motocyklů, ale nebyl navržen pro obytné vozy plné velikosti. E53 X5 je jiný příběh. Počínaje 10 802 GBP v roce 2006 vzrostl na 11 132 GBP v roce 2007 a 2008 a poté mírně klesl na 11 066 GBP v roce 2009. Tyto ukazatele umožnily přepravu značného nákladu.
Celková hmotnost kombinace Buick
Buick byl v této době o objemu. LaCrosse a Lucerne byly luxusní křižníky s přísnými limity GCWR 4 645 GBP a 4 914 GBP. V Lucernu nebudete tahat loď. Vyšší hodnoty měly SUV Rainier a Rendezvous, které dosahovaly 10 500 a 7 746 liber. Terraza přidala další úroveň za 8 500 liber.
Když Enkláva v roce 2008 dorazila, udělala dojem. Limit pro LaCrosse byl 9 500 liber, ale Enclave mohla táhnout podstatně více. Čísla zůstala nezměněna až do roku 2009. Buick se nesnažil konkurovat těžkým nákladním vozům Detroitu. Snažili se poskytnout pohodlí při rodinných výletech.
Celková hmotnost Cadillac
Cadillac vytvořil jasnou hranici mezi luxusem a užitkem. CTS měl v letech 2006 a 2007 hodnotu 4 659 liber. V letech 2008 a 2009 vzrostl na 5 011 liber. DTS se pohyboval kolem 5 159 GBP. STS a STS-V byly o něco vyšší a dosáhly vrcholu na 5 383 a 5 544 liber. Byly to výkonné sedany. Limity GCWR znamenaly, že můžete utáhnout malý užitkový přívěs, ale nic, co by příliš zatěžovalo brzdy.
Rodina Escalade byla opravdu těžká váha. V roce 2006 měl standardní Escalade rating 12 902 liber. Natažená verze ESV dosáhla 14 000 liber. Snímač EXT následuje s 13 464 librami. Od roku 2007 do roku 2009 se Escalade, ESV a EXT ustálily na 14 000 librách. To je vážná nosnost. Bez námahy zvládl těžké obytné vozy nebo velké lodní soupravy. Hybrid Escalade dorazil v roce 2009 s nižší hmotností 6 314 liber, což je kompromis za efektivitu. Výbavy SRX a STS-V také zaznamenaly změny, přičemž SRX si po počátečním poklesu udržel svou hmotnost 6 314 liber. Modely XLR neměly zveřejněné hodnocení, pravděpodobně kvůli jejich nízkému profilu a označení gran turismo.
Chevrolet Maximální přípustná hmotnost kombinace
Chevrolet pokryl celé spektrum. Od Avea po Silverado 3500 bylo u každého číslo. Malá auta jako Cobalt byla omezena na 4 141 liber. Malibu, Impala a Monte Carlo byly v rozmezí 4 400 až 4 700 liber. HHR přidal trochu praktičnosti na 4 305 librách.
Středně velké SUV a nákladní vozy vyprávěly skutečný příběh. Colorado začalo v roce 2006 na 5 218 £, v roce 2007 vzrostlo na 5 772 £ a v letech 2008 a 2009 dosáhlo 7 000 £. Rovnodennost se držela na 7 252 librách. Expresní nákladní vozy byly dříče, dlouho seděly na 9 500 librách, než se v roce 2009 zvýšily na 11 788 a 12 000 liber u těžších modelů 3500.
Nákladní auta byli králi autosalonu. Silverado 1500 se docela lišilo. V roce 2006 to začalo na 10 839 GBP, v roce 2007 kleslo na 10 000 GBP a zůstalo tam. HD verze modelů 2500 a 3500 dosáhly od roku 2006 do roku 2009 16 000 liber. Suburban 2500 a Tahoe 1500/2500 posunuly hranice, přičemž řada 2500 mírně dosáhla 16 000 liber do roku 20091, kdy poklesla. na 11 000 GBP poté, co v roce 2006 začal na 12 863 GBP. Silverado 1500 Hybrid a Tahoe Hybrid nabízely 12 000 liber, čímž zaplnily mezeru mezi účinností a schopnostmi.
Maximální kombinovaná hmotnost Chrysler
Chrysler se v polovině roku 2000 potýkal s důsledností. PT Cruiser byla jízda na horské dráze. V roce 2006 začínala na 8 132 £, v roce 2007 klesla na 4 297 £, pak se v roce 2008 odrazila na 7 105 £ a v roce 2009 se vrátila na 4 297 £. Řada 300 se držela stabilně mezi 4 862 a 6 196 librami. Minivan Town & Country držel solidních 6 600 liber až do roku 2008, kdy toto číslo vzrostlo na 7 000 liber.
SUV Aspen byla těžká váha. V roce 2007 to začalo na 11 000 GBP, v roce 2008 vyskočilo na 13 966 GBP a v roce 2009 se vrátilo na 11 000 GBP. Hybrid Aspen to vystřelil až na 11 700 liber. Minivan Pacifica také zaznamenal zisky, když se posunul z 4 297 GBP na 7 105 GBP a zpět na 4 297 GBP, ačkoli Sebring v roce 2009 mírně klesl na 4 460 GBP. Chrysler má konsolidované platformy, což vysvětluje kolísající čísla.
Maximální kombinační hmotnost Dodge
Dodge hrál jinak. Kamiony Ram byly hlavní akcí. Ram 1500 začínal na 8 000 librách a do roku 2009 vzrostl na 8 500 liber. Ram 2500 zůstal stabilní na 15 000 librách. Ram 3500 byla bestie, začínala na 17 000 librách a v roce 2009 vyskočila až na 19 000 liber. Tato čísla znamenala, že těžká přeprava byla nejen možná, ale také se očekávalo.
Působivé byly i dodávky Sprinter. 2500 modelů drželo 13 550 liber. 3500 modelů vzrostlo z 13 550 na 14 110 a poté na 15 250 liber do roku 2008 a 2009. Varianty kombi byly lehčí a pohybovaly se mezi 10 626 a 14 990 GBP v závislosti na roce.
Osobní vozy byly pro spotřebitele skromnější. Charger, Challenger a Magnum byly v rozmezí 4800 až 5900 liber. Durango se drželo stabilně na 8 600 librách, hybridní verze dosahovala 11 700 liber. Dakota, Grand Caravan a Nitro byly všechny v rozmezí 7 000 až 8 600 liber. Viper neměl hodnocení, což
Specifikace GCWR pro rok 2006 Ford, GMC, Honda a Hummer
Sestava z roku 2006 byla chaosem polovičatých řešení a heavy metalu. Údaje GCWR pro Ford z roku 2006 ukazují, že Crown Victoria měla skromných 5 592 liber. Proč by si někdo ten rok kupoval sedan na tažení, je záhadou. Dodávky řady E vyprávěly jiný příběh. E-150 táhlo 11 318 liber. E-350 Super Duty dosáhl 13 000 liber. F-250 a F-350? Oba dosáhli výše 15 000 liber. To sotva stačí na přesunutí obytného přívěsu a to je škoda.
GMC začala rok 2006 velmi dobře. Sierra 2500 a 3500 dosáhly vrcholu na 15 792 librách. Yukon XL překonal 13 000 liber. Kaňon? 5 179 GBP. Pokud využijete plnohodnotné GCWR, není moc místa pro náklad. Údaje Hondy za rok 2006 jsou na subkompakty skoupé. Civic dosáhl vrcholu na 4 968 librách. Odyssey byla 8 210 liber. Hřebenová linie – 9 653 liber. Hummer neváhal. H1 Alpha dosáhl 17 300 liber. H2 – 13 050 lbs. H3? 8 000 liber. Spolehlivý.
Aktualizace z roku 2007 a rostoucí popularita crossoverů
V roce 2007 Ford přidal Edge. GCWR bylo 6 248 liber. Nebyl navržen pro velké zatížení. Expedition EL nakonec překonala hranici 15 000 liber a dosáhla 15 078 liber. Oba F-250 a F-350 zvýšily toto číslo na 17 000 liber. Pěkný nárůst. Mustang má letos svou vlastní postavu: 4 611 liber. Nepokoušejte se s ním nic tahat. Ranger váží 5 820 liber.
GMC Sierra 2500 v roce 2007 dosáhla vrcholu na 15 858 librách. Sierra 3500 ve skutečnosti mírně klesá na 15 342 liber. Zvláštní. Yukon XL zůstal na 13 000 librách. Ridgeline od Hondy stoupá na 10 085 liber. Pilot dosáhl vrcholu na 9 700 librách. Civic Hybrid měl 3 736 liber. Hummer’s H2 stoupá na 13 150 liber. H3T ještě neexistoval. H3 zůstala na 8 000 £.
Specifikace pro rok 2008 Ford, GMC, Honda a Hummer
Ford F-350 dosáhl v roce 2008 17 000 liber. F-450? 27 000 liber. To je vážné číslo. Explorer Sport Trac klesá na 8 500 liber. Taurus X přišel na 6 183 liber. Mustang zůstal na 4 611 £. Ranger narostl na 6000 liber.
Sierra 3500 od GMC konečně dosáhla 16 000 liber. Sierra 2500 byla 15 858 liber. Yukon Hybrid byl 12 000 liber. Acadia – 9 500 liber. Ridgeline od Hondy zůstal na 10 085 £. Pilot – 9 700 liber. Civic Hybrid – 3 736 GBP. Hummer’s H2 vzrostl na 14 000 liber. H3T se ukázal na 9 461 librách. H3 zůstala na 8 000 £.
Specifikace pro rok 2009 Ford, GMC, Honda a Hummer
Ford F-150 z roku 2009 dosáhl vrcholu na 14 950 librách. F-450 klesá na 16 983 liber. Flex byl 6900 liber. Průzkumník váží 8 110 liber. Ranger zůstal na 6 000 £. Mustang zůstal na 4 611 £.
GMC Sierra 2500 dosáhla vrcholu na 15 926 librách. Sierra 3500 měla 16 000 liber. Yukon XL je až 11 000 liber. Yukon – 10 000 liber. Yukon Hybrid – 12 000 liber. Pilot Honda klesá na 8 466 liber. Odyssey – 8 210 liber. Občanská – 3 738 GBP. Hummer’s H2 stál 14 000 liber. H3T – 9 461 lbs. H3 – 8 000 liber.
Údaje GCWR pro roky 2006-2009 Hyundai, Infiniti, Isuzu a Jaguar
Azera od Hyundai dosáhla v roce 2006 4 779 liber. Elantra – 4 434 liber. Santa Fe – 6 399 GBP. Sonáta – 4 403 liber. Tucson – 4 403 liber. Elantra 2007 klesá na 3 623 liber. Doprovod byl 5 550 £. Santa Fe klesla na 5 527 liber. Tucson – 4 390 liber. Akcent v roce 2008 byl 4 779 £. Azera – 3 623 GBP. Elantra – 5 550 liber. Entourage – 5 898 GBP. Santa Fe – 5 527 GBP. Sonáta – 4 403 liber. Tucson – 4 390 liber. Akcent z roku 2009 nebyl nic. Azera byla 4 779 GBP. Sonáta – 4442 liber.
Infiniti FX35 dosáhl vrcholu na 7 760 GBP v roce 2006. FX45 – 8 020 GBP. G35 – 4 655 lbs. M35 – 4 982 liber. M45 – 5 098 liber. QX56 – 14 510 GBP. FX45 v roce 2007 vzrostl na 14 520 GBP. G35 vzrostl na 9 155 GBP. M35 vzrostl na 12 982 GBP. QX56 zdražil na 15 558 liber. 2008 EX35 měl 12 902 lb. G35 – 9 647 lbs. G37 – 13 266 lbs. 2009 FX50 stál 9 109 GBP. QX56 – 15 100 GBP.
Isuzu’s Ascender dosáhl v roce 2006 10 000 liber. i-280 – 5 500 liber. i-350 – 9 000 GBP. Ascender z roku 2007 stál 10 000 liber. i-290 – 5 500 liber. i-370 – 9 000 GBP. Ascender z roku 2008 stál 10 000 liber. i-290 – 6 000 liber. i-370 – 9 500 GBP.
Jaguar S-Type v roce 2006
Pochopení omezení GCWR pro domácí a dovážené značky
Když plánujete táhnout těžký přívěs nebo řídit vozidlo plně naložené zavazadly, je metrika Gross Combined Weight Rating (GCWR) metrikou, která vám pomůže zůstat na silnici a vyhnout se jízdenkám. Není to totéž jako nosnost přívěsu. GCWR zahrnuje hmotnost vozidla, cestujících, nákladu, paliva a přívěsu a jeho obsahu. Pokud tento limit překročíte, přetížíte brzdy, chladicí systém převodovky a komponenty zavěšení nad jejich konstrukční limity.
U mnoha z těchto značek ukazují údaje z let 2006 až 2009 jasné rozdělení. Luxusní SUV a kamiony mají výrazně vyšší limity než crossovery nebo sedany. Pokud hledáte limity GCWR pro vozidla 2006-2009, rozsah hodnot je obrovský. Najdete zde kompaktní vozy do 5 000 liber a plnohodnotná luxusní SUV nad 14 000 liber.
Specifikace Kia
Sestava Kia byla v tomto období malá. Společnost neměla výkonné nákladní automobily. Sorento a Sedona byly hlavními tažnými koňmi.
| Rok | Model | GCWR (libry) |
|---|---|---|
| 2006 | Sportage | 4,880 |
| 2007 | Sedona | 8,015 |
| 2007 | Sorento | 9 299 |
| 2007 | Sportage | 4,880 |
| 2008 | Sorento | 9 299 |
| 2008 | Sportage | 4,880 |
| 2009 | Borrego | 9,398 |
| 2009 | Optima | 5 292 |
Podívejte se na Optimu. Hlášená hodnocení GCWR za roky 2006, 2007 a 2008 naznačují, že Kia jej navrhla pro tažení lehkých přívěsů nebo tažení lehkých nákladů. Borrego, který byl uveden na trh v roce 2009, dosahuje vrcholu téměř 9 400 liber. To je na středně velké SUV své generace vážná síla. Sportage zůstal nezměněn na 4 880 £. Nebyl navržen pro velké zatížení.
Vlastnosti Land Roveru
Land Rover byl lídrem v tomto segmentu. Platformy Range Rover a LR3 byly vytvořeny pro utilitární účely. Samy jsou těžké, takže jejich GCWR tuto hmotnost odráží.
| Rok | Model | GCWR (libry) |
|---|---|---|
| 2006 | LR3 | 13 165 |
| 2006 | Range Rover | 13 324 |
| 2006 | Range Rover Sport | 13 318 |
| 2007 | LR3 | 13 276 |
| 2007 | Range Rover | 13 324 |
| 2007 | Range Rover Sport | 13 334 |
| 2008 | Range Rover Sport | 13 334 |
| 2009 | LR2 | 7 905 |
| 2009 | LR3 | 13 662 |
| 2009 | Range Rover | 13 564 |
| 2009 | Range Rover Sport | 13 334 |
LR2 je výjimka. Je mnohem menší. Jeho GCWR 7 905 liber v roce 2009 je méně než poloviční oproti LR3. Pokud táhnete přívěs s Range Roverem Sport, máte stálý limit kolem 13 300 liber. LR3 během výroby mírně zvýšil svou nosnost a do roku 2009 dosáhl 13 662 liber. To záleží, pokud táhnete velký karavan nebo těžké vybavení.
Luxusní funkce Lexus
Lexus měl několik výkonných modelů. LX 570 a GX 470 jsou nákladní vozidla s karoserií na rámu maskovaná jako SUV. Mají obrovská čísla GCWR. Řada RX je monokoková karoserie. Je lehčí. Čísla to potvrzují.
| Rok | Model | GCWR (libry) |
|---|---|---|
| 2006 | GX 470 | 11 521 |
| 2006 | LS 430 | 6 140 |
| 2006 | LX 470 | 12 240 |
| 2006 | RX 330 | 7 510 |
| 2006 | RX 400h | 8,015 |
| 2007 | GX 470 | 11 521 |
| 2007 | LX 470 | 12 240 |
| 2007 | RX 350 | 7 520 |
| 2007 | RX 400h | 8,015 |
| 2008 | GX 470 | 11 521 |
| 2008 | LX 570 | 14 645 |
| 2008 | RX 350 | 6 020 |
| 2008 | RX 400h | 6 340 |
| 2009 | GX 470 | 11 521 |
| 2009 | LX 570 | 14 645 |
| 2009 | RX 350 | 6 020 |
Přechod z LX 470 na LX 570 je významný. Nová platforma zvýšila limit na 14 645 liber. To je působivé. Hybridní modely RX (400h) měly v některých letech ve skutečnosti vyšší hodnocení GCWR než nehybridní RX 330/350. Proč? Hybridní systémy mají často odlišné naladění chlazení a převodovky, aby zvládly o něco vyšší dlouhodobé zatížení, nebo možná baterie přidává zadní zatížení pro zlepšení trakce. S hmotností 6 140 liber LS 430 sotva překonává průměrný sedan. Nejedná se o odtahové vozidlo.
Lincolnův důraz na těžký provoz
Lincoln používal platformu Ford. Navigator a Mark LT sdílejí společný design s Expedition a F-150. Jsou velké. Mohou táhnout velké náklady.
| Rok | Model | GCWR (libry) |
|---|---|---|
| 2006 | Mark LT | 14 500 |
| 2006 | Navigátor | 11 900 |
| 2006 | Městské auto | 6 460 |
| 2007 | MKX | 6 370 |
| 2007 | Mark LT | 14 500 |
| 2007 | Navigátor | 15 000 |
| 2007 | Městské auto | 6 460 |
| 2008 | MKX | 7 350 |
| 2008 | Mark LT | 14 500 |
| 2008 | Navigátor | 15 000 |
| 2008 | Městské auto | 6 502 |
| 2009 | MKS | 5,277 |
| 2009 | MKX | 7 350 |
Hrubá hmotnost taženého přívěsu Nissan (Nissan GCWR)
Řada vozů Nissan z poloviny 2000 ukazuje jasné rozdělení mezi osobními automobily a těžkými nákladními vozy. Pokud uvažujete o modelech z roku 2006, Armada a Titan jsou lídry v nákladové kapacitě. Armada přichází na 11 818 liber, zatímco Titan váží 11 465 liber. Následuje Frontier na 10 676 librách. Pathfinder je lehčí na 10 523 liber. Xterra má rating 9 658 liber. Středně velké SUV, jako je Murano, jsou omezeny na 8 100 liber. Minivan Quest měří 7 662 liber.
Osobní vozy jsou mnohem lehčí. Maxima začíná na 4 623 £. Altima je o něco menší, váží 4 151 liber. Sentra je překvapivě lehká, váží 3 663 liber. 350Z nemá specifikovanou tažnou kapacitu.
Do roku 2007 Nissan upravil některé ukazatele. Armada vzrostla na 12 800 liber. Frontier vzrostl na 11 133 liber. Titan dosáhl 11 600 liber. Nová Altima Hybrid vykázala vyšší hodnotu hrubého tahu přívěsu než standardní V6, a to 4 632 liber oproti 4 205 liber. Sentra také zaznamenala nárůst a dosáhla 4 003 liber. Pro Versa nejsou k dispozici žádné údaje.
Modelový rok 2008 přinesl výrazné změny na horním konci váhových tříd. Armada se opět zvýšila, tentokrát na 15 100 liber. Ve srovnání s předchozím rokem je to obrovský skok. Titan mírně vzrostl na 11 688 liber. Nové základní kompaktní SUV Rogue bylo 4430 liber. Pathfinder mírně klesl na 10 596 GBP. Xterra klesá na 9 300 liber. Sentra se posunula o 4 047 liber.
Pro rok 2009 Murano výrazně kleslo na 7 505 liber. Armada zůstala na 15 100 £. Frontier se vrátil na 11 133 liber. Titan zůstal na 11 688 £. Altima a Altima Hybrid vykazovaly malou variaci, přišly na 4 217 liber a 4 620 liber. Pro GT-R a Versa tažná kapacita stále není specifikována.
Pro podrobnější specifikace těchto nákladních vozidel se podívejte na údaje Nissan GVWR a Nissan GAWR. Pro přesné plánování nákladu můžete také potřebovat údaje o nosnosti nákladu Nissan nebo užitečném zatížení Nissan.
Celková hmotnost přívěsu Pontiac (Pontiac GCWR)
Poslední roky výroby Pontiacu byly charakterizovány smíšenou modelovou řadou, včetně muscle cars a praktických SUV. V roce 2006 ovládly kategorii sedan modely GTO a Grand Prix. Grand Prix měla hodnotu 4 634 liber. GTO bylo blízko na 4 578 £. G6 byla podobná na 4 530 librách. Vůz Vibe byl lehký, vážil 4 351 liber. Montana SV6 a Torrent zvládaly větší zátěž. Montana dosáhla 8 500 liber. Torrent stál 7 310 liber. Slunovrat neměl stanovený limit.
Modely z roku 2007 ponechaly většinu ukazatelů na stejné úrovni. G5 vstoupil do seznamu na 4 141 librách. Grand Prix mírně klesla na 4 627 GBP. Torrent vzrostl na 7 407 liber. Vibe zůstal na 4 351 £. G6 si udržela své hodnocení 4 530 liber.
Rok 2008 přinesl model G8. Tento velký sedan měl značnou celkovou hmotnost přívěsu 6 035 liber. G6 je až 4 455 liber. Grand Prix zůstala na 4 627 £. Torrent je zpět na 7 310 £. Vibe klesl na 4 350 GBP. G5 zůstala na 4 141 £. Slunovrat stále neměl žádné hodnocení.
V roce 2009 klesla G5 na 3 902 liber. G6 zůstala na 4 455 £. G8 si udržela své hodnocení 6 035 liber. Torrent zůstal na 7 310 £. Svěrák zvýšen na 4 506 £. Slunovrat zůstal bez hodnocení.
Podívejte se na Pontiac GVWR a Pontiac GAWR pro limity náprav. Specifikace Pontiac Payload a Pontiac Cargo Carry Capacity vám pomohou správně rozložit hmotnost vašeho vybavení.
Celková hmotnost taženého přívěsu Porsche (Porsche GCWR)
Porsche věci zjednodušilo. Sportovní vozy 911, Boxster a Cayman neměly možnost táhnout přívěs. Byly vyrobeny na silnici, ne na tažné zařízení. Cayenne však vznikl pro utilitární účely.
Cayenne z roku 2006 měl hodnotu 12 628 liber. V roce 2008 se čísla nezměnila. 911 a Boxster byly stále bez hodnocení. Cayenne zůstal na 12 628 £. Cayman nebyl hodnocen.
Rok 2009 přinesl mírný nárůst. Cayenne se zvýšil na 12 650 liber. 911 Carrera a Boxster stále postrádaly tažné schopnosti. Cayman zůstává bez hodnocení.
Zkontrolujte Porsche GVWR a Porsche GAWR, abyste zjistili konstrukční limity. Specifikace Porsche Payload a Porsche Cargo Carrying Capacity jsou nezbytné, pokud vezete něco těžšího než víkendovou tašku.
Celková hmotnost taženého přívěsu Saab (Saab GCWR)
Sestava Saabu byla malá, ale konzistentní. 9-2X, založený na Impreze, sdílel svá skromná omezení tažení. V roce 2006 měl 9-2X hodnotu 5 220 liber. 9-3 byl o něco vyšší s 5 430 librami. Velký sedan 9-5 měl hodnocení 7 120 liber. 9-7X, postavený na platformě GMT820 s Trailblazerem, zvládl těžký náklad 10 500 liber.
Modely z roku 2007 udržely většinu ukazatelů stabilní. 9-3 mírně klesl na 5 380 liber. 9-5 zůstala na 7 120 librách. 9-7X zůstal na 10 500 £. 9-2X již nebylo specifikováno.
V roce 2008 nedošlo k žádným změnám. 9-3 zůstalo na 5 380 librách. 9-5 zůstala na 7 120 librách. 9-7X zůstal na 10 500 £.
Rok 2009 přinesl mírný nárůst pro 9-3, který vzrostl na 5 680 GBP. 9-5 zůstala na 7 120 librách. 9-7X zůstal na 10 500 £.
Podívejte se na Saab GVWR a Saab GAWR pro rozložení hmotnosti. Užitečné zatížení Saabu a nosnost Saabu Cargo Carry Capacity jsou zásadní pro zabránění prověšení zavěšení.
Hrubá hmotnost vleku Saturn (Saturn GCWR)
Poslední roky výroby Saturnu byly charakterizovány smíšenou modelovou řadou, která zahrnovala malá auta a větší SUV. Lehký iont 2006 měl hodnocení 3 946 liber. Minivan Relay byl těžký, vážil 8 500 liber. VUE měla číslo 4 857 liber.
Aura a Outlook byly přidány v roce 2007. Aura začínala na 4 678 £. Ion klesl na 3 902 liber. Výhled byl těžká váha na 9 500 librách. Relé je sníženo na 7 918 GBP. VUE a VUE Hybrid oba přišly na 4 857 liber. Sky neměl žádné hodnocení.
V roce 2008 dorazily Sky a Astra bez tažného zařízení. Výhled výrazně klesl na 6 872 GBP. VUE zvýšen na 5 475 GBP. VUE Hybrid zůstal na 5 439 £. Aura zůstala na 4 678 £. Astra neměla žádné hodnocení.
V roce 2009 pokračoval stejný model. Index mírně klesl na 6 852 GBP. VUE zůstal na 5 475 £. VUE Hybrid zůstal na 5 439 £. Aura zůstala na 4 678 £. Sky a Astra stále postrádaly tažné schopnosti.
Zkontrolujte limity náprav Saturn GVWR a Saturn GAWR. Specifikace Saturn Payload a Saturn Cargo Carry Capacity vám pomohou naplánovat váš náklad.
Hrubá hmotnost přívěsu Scion (Scion GCWR)
Rané modely Scion byly všechny malé sportovní vozy. tC, xA a xB neměly schopnost táhnout přívěs. Oni ne
Maximální celková hmotnost vozidla (GCWR) vozidel Volkswagen podle modelu
Německá technika ve Volkswagenech je spolehlivá, ale tažení vyžaduje matematiku, nejen intuici. Pokud táhnete přívěs za Volkswagen 2006-2009, musíte znát limity. Většina sedanů a kompaktních vozů z tohoto období nemá oficiální data GCWR. Nejsou určeny pro tažení těžkých nákladů. Data pro modely Jetta, Golf, Beetle a Passat sedan jsou rozptýlená. Místo číselných hodnot uvidíte pomlčky.
To obvykle znamená, že výrobce nedoporučuje tažení s těmito konkrétními výbavami nebo že údaje pro tyto úrovně výbavy nebyly nikdy zveřejněny. Nehádejte.
Výjimkou je model Touareg. Jedná se o SUV plné velikosti se zesíleným rámem.
Níže jsou uvedeny údaje za roky, ve kterých byl GCWR zveřejněn:
Modely 2006
– Touareg: 12 952 liber
– Všechny ostatní modely (Golf, GTI, Jetta, Beetle, Passat, Phaeton, Rabbit): neuvedeno
Modely 2007
– Touareg: 13 034 liber
– Eos, GTI, Jetta, Beetle (kabriolet/kupé), Passat (sedan/kombík), Králík: neuvedeno
Modely 2008
– Touareg 2: není uveden v tomto konkrétním souboru dat (pravděpodobně podobný předchozím letům, ale není zde uveden)
– Eos, GLI, GTI, Jetta, Beetle, Passat, R32, Rabbit: neuvedeno
Modely 2009
– Touareg 2: 12 952 liber
– Routan: 6 771 liber
– Tiguan: 5 748 liber
– Eos, GLI, GTI, Jetta (sedan/sportovní kombi), Beetle, Passat, Rabbit: neuvedeno
Minivan Routan je zajímavá anomálie. S limitem 6 771 liber má nízký limit pro svou velikost. Byl to Chrysler Town & Country pod jinou značkou. Tiguan, který je kompaktním crossoverem, má ještě spodní hranici 5 748 liber. Touareg zůstává králem v nabídce tažných vozidel Volkswagenu s hodnocením pohybujícím se kolem 13 000 liber.
Rozdělení vozidel Volvo podle maximální celkové hmotnosti vozidla (GCWR)
Volvo upřednostňuje bezpečnost a strukturální integritu. Jejich hodnocení GCWR je konzistentní, ale bývá nižší než u těžkých německých SUV. Pokud za Volvem tohoto období táhnete loď nebo obytný vůz, musíte striktně dodržovat omezení.
Nejvýkonnějším modelem je XC90. Vydrží tu největší zátěž. Menší sedany jako S40 a S60 mají výrazně přísnější omezení.
GCWR pro Volvo 2006
– XC90: 8 694 liber
– S80: 7 184 liber
– XC70: 7 125 liber
– C70: 7 222 liber
– S60: 6,843 lbs
– V70: 6 746 liber
– V50: 5 476 liber
– S40: 5 375 liber
GCWR pro Volvo 2007
– XC90: 8 570 liber
– XC70: 7 125 liber
– S80: 6,943 lbs
– C70: 5,942 lbs
– S60: 6,951 lbs
– V70: 6 746 liber























