2006-2009 Acura, Audi, BMW, Buick en Cadillac Trekcapaciteitsgids

14

Als u weet wat uw trekvermogen is, gaat het niet alleen om het niet breken van een trekhaakpen. Het is de harde limiet die is vastgesteld door ingenieurs die precies weten waar uw frame begint te draaien en uw transmissie begint te koken. Negeer het en je gokt met je aandrijflijn. Het nummer staat in uw handleiding. Vertrouw altijd op de fabrikant over de sticker op een trekhaak van een derde partij, want die trekhaken zijn geschikt voor een reeks voertuigen, niet alleen voor degene die op uw oprit staat.

Wanneer u uw cijfers opzoekt, onthoud dan dat ‘maximum’ een theoretisch plafond is. Er wordt uitgegaan van een perfect beladen auto zonder passagiers, zonder lading en zonder opties. Als je een volle tank benzine hebt en drie mensen achterin, moet je dat gewicht aftrekken. Het passagiersgewicht van meer dan 150 kg, optionele uitrusting en extra uitrusting doen allemaal een beroep op uw trekvermogen. Als u de limiet overschrijdt, vervalt niet alleen uw garantie. Je rijgedrag verslechtert. Je remafstand wordt groter. De aandrijflijn kan tegen een stootje, waarvoor hij niet is ontworpen.

Dit is wat de grafieken zeggen voor de modellen van 2006 tot en met 2009 van de onderstaande luxe- en reguliere merken.

Acura-sleepvermogen

Acura’s line-up in dit tijdperk was klein. Je keek vooral naar de MDX als je serieuze transportambities had. De sedans waren licht sportief speelgoed, geen werkpaarden.

Jaar Model Maximaal trekvermogen (lbs)
2006 MDX 3500
2006 RL 1000
2006 RSX 1500
2006 TL 1000
2006 TSX
2007 MDX 5000
2007 RL 1000
2007 RDX 1500
2007 TL 1000
2007 TSX 1000
2008 MDX 5000
2008 RL 1000
2008 RSX 1500
2008 TL 1000
2008 TSX 1000
2009 MDX 5000
2009 RL 1000
2009 RSX 1500
2009 TSX 1000

De sprong in de MDX van 2007 van 3500 naar 5000 lbs is enorm. Dat is een belangrijke technische update.

Gerelateerde specificaties om te controleren of u een vrachtwagen of SUV aanpast: GVWR, GAWR, GCWR, laadvermogen, rijklaar gewicht en laadvermogen.

Audi-trekvermogen

Audi was hier conservatief. Tenzij je de Q7 had, had je vrijwel pech voor iets dat zwaarder was dan een fietsenrek. De prestatiemodellen zoals de TT en R8 waren uitsluitend bedoeld voor circuitdagen, niet voor trailers.

Jaar Model Maximaal trekvermogen (lbs)
2006 A3
2006 A4
2006 A6
2006 A8
2006 S4
2006 TT
2007 A3
2007 A4
2007 A6
2007 A8
2007 Q7 5500
2007 RS4
2007 S4
2007 S6
2007 S8
2008 A3
2008 A4
2008 A5
2008 A6
2008 A8
2008 Q7 5500
2008 R8
2008 RS4
2008 S4
2008 S5
2008 S6
2008 S8
2008 TT
2009 A3
2009 A4
2009 A5
2009 A8
2009 Q7 5500
2009 R8
2009 S4
2009 S5
2009 S8
2009 TT

Gerelateerde specificaties om te controleren of u een vrachtwagen of SUV aanpast: GVWR, GAWR, GCWR, laadvermogen, rijklaar gewicht en laadvermogen.

BMW-trekvermogen

BMW trok een harde grens. Sedans en coupés? Nul trekvermogen. Periode. De SUV’s waren de enige werkpaarden. De X5 en X6 hielden de grens op 6000 pond, wat respectabel is voor een voertuig gebouwd op een sportief chassis. De X3 was beperkt tot 3500 lbs.

Jaar Model Maximaal trekvermogen (lbs)
2006 325
2006 330
2006 525
2006 530

De cijfers liegen niet. Als u halverwege de jaren 2000 een aanhangwagen trekt, is uw capaciteit een harde limiet. Geen suggestie.

Kijk eens naar de Chevy Avalanche 1500 uit 2006. Hij weegt 7.300 pond. Twee jaar later, in 2009, daalt diezelfde badge tot 5.000 pond. Waarom? Technische veranderingen, gewichtstoename of gewoon de realiteit dat oudere platforms moe worden. Je moet precies weten wat je rig aankan voordat je aansluit.

Eén verkeerde berekening en je glijdt zijwaarts op de I-95 met 4.000 kg bagage achter je.

Hier is de uitsplitsing. Geen pluis. Alleen de grenzen.

Chevrolet-limieten

Chevy speelde in twee arena’s: de lichte vrachtwagens die SUV’s probeerden te zijn en de zware vrachtwagens die daadwerkelijk zaken deden.

In 2006 was de Silverado 1500 Hybrid de stille reus. Het trok 6.700 pond. De SS-versie? 7.500. De heavy-duty Silverado 2500 HD was de koning van de heuvel met een gewicht van 10.100 pond. Als je de 3500 HD had, keek je naar 9.500 lbs. Ja, de 3500 trok dit jaar minder dan de 2500. Configuratie is belangrijk. Asverhoudingen, cabinestijlen en motoropties veranderden die cijfers dagelijks.

In 2008 voegde Chevy de Tahoe Hybrid toe. Het zat op 6.200 pond. Stevig. Beter dan de Tahoe met alleen gas, met een gewicht van 4.500 pond. De Suburban 2500 klom naar 9.600 pond. Dat is bestelwagenterritorium.

Slaap niet op Colorado. Het begon in 2006 met 1.600 pond. In 2008 was het gestegen naar 3.000 pond. Kleine vrachtwagen, grote sprong.

De Corvette is nooit gesleept. Geen pond. Probeer het niet.

Chevy-hoogtepunten uit 2006:
– Lawine 2500: 10.200 pond
– Silverado 1500 SS: 7.500 pond
– Tahoe: 5.700 pond

Chevy-wijzigingen 2009:
– Avalanche 1500 gedaald naar 5.000 lbs.
– Express 2500 sloeg 6.300 pond.
– Traverse ingevoerd op 2.000 lbs.

Als u gegevens over de payload nodig heeft, controleer dan de GVWR- en GCWR-grafieken. Bij trekvermogen wordt ervan uitgegaan dat u over voldoende laadvermogen beschikt. Dat doe je zelden.

Chrysler- en Dodge-nummers

Chrysler en Dodge deelden onderdelenbakken. Je zag het aan de bekleding. Je zag het tijdens het slepen.

De PT Cruiser was eigenzinnig maar capabel. In 2006 sleepte hij 3.500 pond. In 2008 was het gedaald tot 2.600 pond. Waarom? Misschien heeft de emissiehardware extra gewicht toegevoegd. Misschien realiseerden ze zich dat mensen de achterbank aan het strippen waren om ruimte te maken voor spullen en besloten ze het touw door te snijden.

De Pacifica minivan begon in 2006 op 1.000 pond. Vervolgens verdrievoudigde hij bijna tot 2.600 pond in 2007. In 2008 zakte hij weer naar 1.000 pond. Inconsistent? Of gewoon verschillende wielbasisconfiguraties? De cijfers schommelen wild. Controleer uw chassisnummer.

Dodge’s Ram 3500 was een beest. 10.500 pond in 2006. 12.300 pond in 2009. Dat is een enorme sprong. De Durango bleef constant rond de 3.750-3.850 lbs. De Durango Hybrid voegde in 2009 5.750 lbs toe. Hybride koppel helpt hier.

De Sprinter Van was de onbezongen held. 2500-model trok 5.000 pond. Het 3500-model woog in 2007 3.000 kg. Industrieel werkpaard. Niet mooi. Maar het werkte.

Chrysler-specificaties:
– 2006 Stad en land: 1.700 lbs.
– 2008 Stad en land: 3.600 lbs.
– Aspen: 8.950 lbs (alleen benzine). Hybride versie in 2009? 6.000 pond.

Dodge-specificaties:
– Ram 1500 begon bij 2.900 lbs. In 2009 bereikte het 3.800 pond.
– Grand Caravan: 3.700 lbs (2006) tot 3.600 lbs (2009).
– Adder? Nul. Het is een supercar. Het sleept niet. Het ontsnapt.

Fords zware hefwerk

Ford bleef bij de traditionalisten. Vrachtwagens uit de F-serie deden het zware werk.

De F-350 was het anker. 8.600 lbs in 2006. 10.700 lbs in 2008. Toen verscheen de F-450. 16.000 pond. Dat is van commerciële kwaliteit. Daar sleep je geen boot mee. U sleept een bouwplaats.

De F-150 klom gestaag. 6.400 pond in 2006. 6.500 in 2007. 6.500 in 2008. Vervolgens 8.700 in 2009. Dat is een stijging van 35% in drie jaar. Aluminium behuizing? Nee, dat kwam later. Waarschijnlijk frameverstijving en motorafstelling.

SUV’s waren zwakker. De Explorer woog in 2006 3.110 lbs. Daarna 3.500 lbs. De Expeditie was de echte vervoerder. 9.200 pond. Consistent. Betrouwbaar. Saai? Misschien. Effectief? Absoluut.

De Escape Hybrid trok 1.000 pond. Laat u niet misleiden door de hybride technologie. Het is voor lichte ladingen. Fietsenrekken. Kleine kampeerders. Geen reistrailer.

Ford 2009-ploegen:
– F-150 sprong naar 8.700 lbs.
– Bestelwagens uit de E-serie bleven stabiel op 6.000-7.400 lbs, afhankelijk van het model.
– Flex en Taurus X met een maximumgewicht van 2.000 lbs. Cross-overs waren toen niet gebouwd om te slepen.

De realitycheck

Je ziet de cijfers. Ze zien er veilig uit. Dat zijn ze niet.

Het trekvermogen is het max. Je rijdt ermee. Regen. Tegenwind. Rem vervagen. Banden klapbanden.

Elk hier vermeld model heeft een specifiek laadvermogen. Als uw vrachtwagen 5.000 kg weegt en uw laadvermogen 1.500 kg is, zit u vol met vier personen en een benzinefles. Je hebt geen ruimte voor tonggewicht. Het tonggewicht neemt 10-15% van de aanhangerlading in beslag.

Als je een aanhangwagen van 5000 pond trekt, is dat 500-750 pond aan de trekhaak. Trek dat af van uw lading. Je hebt misschien nog maar 200 pond over voor passagiers.

Controleer de deurpoststicker. Niet de brochure. De sticker.

Specificaties veranderen per motor. Op asverhouding. Volgens cabinestijl. Een Silverado met een kort bed en 3,42 versnellingen trekt anders dan één met een lang bed en 4,10 versnellingen.

Deze cijfers zijn basislijnen. Uw veiligheid hangt ervan af of u weet wat er daadwerkelijk op uw as zit.

GMC zware transportvoertuigen en hybride updates

De line-up van GMC in deze jaren vertelt een verhaal van gestage verfijning, waarbij de Sierra 2500 consequent boven zijn gewichtsklasse uitstijgt. Als u kijkt naar het 2009 GMC Sierra 2500 trekvermogen, kijkt u naar 10.500 lbs. Dat is de piek voor het zware equivalent van een halve ton in die tijd. De Sierra 3500 zakt lichtjes naar 10.100 lbs in 2009, na in 2006 op 10.000 lbs te blijven. Het is een raar technisch staaltje waarbij het zwaardere chassis soms minder trekkracht oplevert als gevolg van rijverboden of limieten voor het remvermogen.

De Sierra 1500 kende een sprong van 4.000 pond in 2006 naar 4.800 pond in 2007. Hij bleef vlak tot en met 2009. Dat is een stevige winst van 20 procent, direct uit de poort. Als u een kleine aanhanger moet trekken, is de Canyon uw budgetoptie. Het begon bij 1.800 pond in 2006 en steeg tot 2.400 pond in 2009. Niet veel, maar elk pond telt als je een jetski sleept.

De Yukon-lijn is waar luxe en functionaliteit samenkomen. De standaard Yukon daalde van 5.700 lbs in 2006 naar 4.500 lbs in 2007 en klom vervolgens terug naar 4.800 lbs in 2009. De XL-versie is hier het echte werkpaard. Het bereikte een maximum van 7.500 pond in 2006, zakte naar 7.100 pond in 2008 en bereikte vervolgens een dieptepunt van 5.100 pond in 2009. Wacht. Heeft de Yukon XL uit 2009 meer dan 2.000 kg trekvermogen verloren? Ja. Dit is waarschijnlijk te wijten aan een verschuiving in de platformdynamiek of de introductie van hybride opties die de distributie van het laadvermogen beïnvloeden. De Yukon Hybrid, geïntroduceerd in 2008, blijft stabiel op 6.200 lbs.

De Envoy bleef de hele run statisch op 5.300 lbs. De Acadia kwam in 2007 binnen met een bescheiden limiet van 2.000 pond. In 2008 en 2009 is het niet toegenomen. Als u iets zwaarders dan een kleine boot sleept, is de Acadia niet het gereedschap voor deze klus. De Savana-busjes zijn utilitaire beesten. Het 2500-model verwerkt in alle jaren 6.300 kg. De 3500 zakt in latere jaren naar 6.200 lbs, waarschijnlijk als gevolg van een hoger leeggewicht door grotere carrosserieën of remupdates.

Honda betrouwbaarheid en bescheiden limieten

De trekcijfers van Honda zijn conservatief. Ze geven prioriteit aan een lang leven boven brute kracht. Als u het Honda Ridgeline-trekvermogen uit 2006 bekijkt, kijkt u naar 5.000 lbs. Dat was de top van hun aanbod in 2006. In 2007 verdwijnt de vermelde capaciteit van de Ridgeline in veel databases, hoewel het platform bleef bestaan. Het verschijnt opnieuw in 2008 met dezelfde limiet van 5.000 pond.

De Pilot is een populaire gezinsvervoerder. Het begint bij 3.500 lbs in 2006 en 2008. In 2007 verdwijnt het getal en keert in 2009 terug op 3.500 lbs. De Odyssey bleef van 2006 tot en met 2009 stabiel op 3.500 pond. Het is een van de weinige minivans die echt een middelgrote aanhangwagen kan trekken.

Compacte auto’s en kleine SUV’s zijn niet gebouwd voor zware ladingen. De Civic piekt in 2006 en 2008 op 1.500 pond. In 2009 daalt hij naar 1.000 pond. De Accord is zelfs nog beperkter: in 2006 en 2007 stond hij op slechts 1.000 lbs, waarna hij in 2008 en 2009 volledig uit de trekkaarten verdwijnt. De CR-V heeft voor geen enkel jaar in dit venster een trekvermogen vermeld. Probeer niet te slepen met een CR-V van de tweede generatie. De Element blijft in 2006 en 2008 op 1.500 lbs, maar net als de Pilot heeft hij in 2007 een gat.

De Fit komt in 2007 op de markt zonder dat er een trekvermogen wordt vermeld. De Rondo verschijnt in 2007 maar toont ook geen trekgegevens. Het lijkt erop dat Honda deze kleinere platforms eenvoudigweg niet heeft gecertificeerd voor slepen tijdens deze specifieke cyclus.

Hummer-formaat en staal

De trekcijfers van de Hummer weerspiegelen het beoogde gebruik: terreincapaciteiten en enorme massa. De H2 is hier de grote hond. In 2006 sleept hij 6.500 pond. 2007 verhoogt het tot 6.600 pond. In 2008 en 2009 bereikt de H2 8.200 lbs. Dat is een aanzienlijke stijging. Het komt waarschijnlijk voort uit chassisversterkingen of bijgewerkte transmissiekoeling.

De H3 is het kleinere broertje. Hij kan tussen 2006 en 2009 een stabiel gewicht van 3.000 pond verdragen. De H3T, de pick-upversie, voegt iets meer bruikbaarheid toe en bereikte in 2009 4.400 pond. De H1 Alpha uit 2006 is een uitschieter, met een vermogen van 7.887 pond. Het is een militair voertuig. Het trekvermogen is indrukwekkend voor zijn leeftijd, maar het brandstofverbruik is een ander verhaal.

Waarde en bruikbaarheid van Hyundai

Het Hyundai-gamma in dit tijdperk vestigde nog steeds zijn reputatie op het gebied van duurzaamheid. De Santa Fe is het belangrijkste trekvoertuig. Hij begint sterk met 2.700 kg in 2006. In 2007 daalt hij naar 1.650 kg en blijft daar tot 2008. Deze daling kan te wijten zijn aan verschillende uitrustingsniveaus of de beschikbaarheid van motoren in verschillende markten. De Tucson is consequent beperkt tot 1.000 lbs. De Elantra begint bij 1.500 lbs in 2006 en daalt vervolgens naar 750 lbs in 2007 en 2008.

De Azera en Sonata zijn sedans. Ze zijn beperkt tot 1.000 pond. De Tiburon en Accent hebben geen trekvermogen vermeld. Ook de Veracruz laat geen trekgegevens zien. De Entourage, de minivan van Hyundai, kon in 2007 en 2008 1.000 pond wegen. De Genesis verschijnt in 2009 zonder vermeld trekvermogen. Hyundai was in deze periode niet bezig met zwaar slepen in hun personenauto’s.

Infiniti luxe en SUV-kracht

Infiniti vertrouwt op de QX56 voor zwaar slepen. In 2006 en 2007 kan de QX56 9.000 lbs aan. In 2008 verdwijnt dit aantal, maar in 2009 keert het terug naar 9.000 pond. Het is een van de weinige luxe SUV’s in deze lijst die een paardentrailer of een grote reistrailer kan trekken.

De FX-serie is de sportieve crossover. De FX35 en FX45 halen beide een maximum van 3.500 pond in 2006, 2007 en 2008. In 2009 verdwijnt de FX35, maar de FX50 verschijnt met dezelfde limiet van 3.500 pond. De G- en M-sedans zijn strikt beperkt tot 1.000 lbs. Ze zijn niet gebouwd om te slepen. De EX35 heeft geen trekvermogen vermeld in 2008.

Isuzu en Jaguar-conservatisme

De cijfers van Isuzu zijn bescheiden. De Ascender bleef in 2006, 2007 en 2008 stabiel op 2000 kg. De vrachtwagens uit de i-serie zijn kleiner. De i-280 sleept 1.700 pond in 2006, oplopend tot 2.100 pond in 2007 en 2.200 pond in 2008. De i-350 en i-370 zijn de zware slagmensen. Ze beginnen bij 4.000 lbs in 2006 en 2007 en springen vervolgens naar 5.500 lbs in 2008. Het is een duidelijke verbetering in chassissterkte of koelcapaciteit.

Het aanbod van Jaguar gedurende deze jaren laat voor geen enkel model een trekvermogen zien. Het S-type, X-type

Lexus zware vervoerders en de luxekloof

Als u naar een Lexus uit het midden van de jaren 2000 kijkt, worden uw trekopties opgesplitst in twee verschillende lijnen. De luxe sedans en coupés weigeren over het algemeen iets te trekken. De vrachtwagens en SUV’s zijn echter voor deze taak gebouwd.

Laten we eens kijken naar de Lexus-trekcapaciteit -gegevens voor de periode 2006 tot en met 2009.

In 2006 is de line-up schaars. De ES 330, GS 300, GS 430, IS 250, IS 350 en SC 430 tonen allemaal een streepje. Nul pond. Probeer hiermee niet te slepen. De LS 430 heeft een draagvermogen van 2000 lbs, maar dat is nauwelijks genoeg voor een kleine jetski.

De heavy lifters zijn de off-roaders. De GX 470 en LX 470 halen beide maximaal 6500 lbs. Dat is een serieuze kracht voor een luxe badge. Als u een boot of een grote camper moet verplaatsen, bieden de RX 330 en RX 400h 3500 lbs. Dat is behoorlijk voor een kleine trailer.

In 2007 verschijnt de LS 460, en deze trekt helemaal niet meer. De GS 350, GS 430, GS 450h, IS 250, IS 350 en SC 430 kunnen niet worden getrokken. De GX 470 en LX 470 blijven stabiel op 6500 lbs. De RX 350 en RX 400h blijven op 3500 lbs.

2008 brengt een grote verandering met zich mee. De LX 570 debuteert met een enorme beoordeling van 8500 lbs. Dat is een zwaar nummer. Het doet de capaciteit van de vorige LX 470 in de schaduw staan. Ondertussen dalen de RX 350 en RX 400h aanzienlijk. Ze vallen van 3500 lbs naar slechts 2000 lbs. Waarom de daling? Lexus heeft waarschijnlijk de veiligheidsmarges aangescherpt of de ophangingscomponenten aangepast. Als u een RX uit 2008 bezit, ga er dan niet vanuit dat deze kan trekken wat een model uit 2007 zou kunnen.

De IS-F verschijnt in 2008 en 2009. Geen slepen. Het is een V8-sportwagen, geen transportwagen. De LS 460 en LS 600h kunnen nog steeds niets trekken.

Lincoln’s vrachtwagenstrategie en sedanlimieten

Lincoln kiest voor een andere aanpak. De sedans zijn zwak, maar de vrachtwagens zijn robuust.

In 2006 hebben de Lincoln LS, Town Car en Zephyr geen trekvermogen. De Mark LT is de koning van het jaar met 8900 lbs. De Navigator weegt 6000 lbs. De Town Car heeft een gewicht van 2000 lbs.

In 2007 komt de MKX binnen met 2000 lbs. De MKZ heeft geen beoordeling. De Mark LT blijft op 8900 lbs. De Navigator blijft op 6000 lbs. De Town Car blijft op 2000 lbs.

2008 is vrijwel identiek. MKX bij 2000 lbs. MKZ op nul. Markeer LT bij 8900 lbs. Navigator bij 6000 lbs. Stadsauto bij 2000 lbs.

In 2009 wordt de MKS toegevoegd, die 1000 lbs kan trekken. Dat is erg laag voor een full-size sedan. De MKX blijft op 2000 lbs. De MKZ kan nog steeds niet slepen. De Navigator kan 6000 lbs bevatten. De Town Car heeft een gewicht van 2000 lbs.

Als u een grote aanhangwagen moet trekken, is de Mark LT hier de enige echte optie. 8900 pond is aanzienlijk. De Navigator is betrouwbaar met een gewicht van 6000 lbs. Al het andere is voor lichte bagage, niet voor zware ladingen.

Mazda’s bedrijfsvoertuigen en tractorlimieten

Uit de gegevens van Mazda blijkt een vreemde mix van kleine auto’s en verrassend capabele compacte vrachtwagens.

In 2006 kon de B2300 1600 lbs trekken. De B3000 trekt 2500 lbs. De B4000 is het werkpaard met een gewicht van 3140 lbs. De MPV minivan kan 2000 lbs verwerken. De Tribute SUV trekt 1500 kg.

De Mazda3, Mazda5, Mazda6, MazdaSpeed6, MX-5 en RX-8 hebben allemaal geen trekvermogen. Ze zijn er niet voor gebouwd.

In 2007 komen de CX-7 en CX-9, beide met een vermogen van 2000 lbs. De trucks uit de B-serie verliezen wat kracht. De B2300 zakt naar 1580 lbs. De B3000 zakt naar 2480 lbs. De B4000 zakt naar 3100 lbs. De MazdaSpeed3 en MazdaSpeed6 kunnen nog steeds niet slepen.

In 2008 bereikt de B2300 weer 1600 lbs. De B4000 heeft een gewicht van 3140 lbs. De CX-7 en CX-9 blijven op 2000 lbs. Het Eerbetoon blijft op 1500 lbs. Een nieuweling, de Tribute Hybrid, kan 2000 kg trekken. Dat is een interessante anomalie. Hybride systemen bieden soms een hoger trekvermogen vanwege het onmiddellijke koppel, of misschien maakte de gewichtsverdeling een hogere beoordeling mogelijk.

In 2009 worden de B3000 en MazdaSpeed3 verwijderd van de lijst met sleepbare modellen of worden de beoordelingen bijgewerkt. De B2300 heeft een draagvermogen van 1600 lbs. De B4000 heeft een gewicht van 3140 lbs. De CX-7 en CX-9 blijven op 2000 lbs. Het Eerbetoon daalt naar 1500 lbs.

De Mazda3, Mazda5, Mazda6 en RX-8 kunnen nog steeds niet worden getrokken. Als u een kleine aanhangwagen moet trekken, is de B4000 de beste keuze. Meer dan 3000 kg voor een compacte truck is respectabel.

Mercedes-Benz SUV Power en Sedan-terughoudendheid

Mercedes-Benz is streng. De sedans en coupés trekken zelden. De SUV’s en G-Wagons dragen de last.

In 2006 hadden de C-Klasse, CL-Klasse, CLK-Klasse, CLS-Klasse, E-Klasse, R-Klasse, S-Klasse, SL-Klasse, SLK-Klasse en SLR McLaren allemaal geen trekvermogen. De ML350 en ML500 kunnen 2000 lbs trekken. Dat is vrij laag voor een luxe SUV.

2007 verandert alles. De G-Klasse komt binnen met de G500 met een gewicht van 7000 lbs. De GL-Klasse arriveert met de GL320 op 7500 lbs en de GL450 op 7000 lbs. De ML-Klasse maakt een aanzienlijke sprong. De ML320, ML350, ML500 en ML63 AMG wogen allemaal 7200 lbs. Dit is een enorme stijging ten opzichte van de ML-ratings uit 2006. Mercedes heeft het chassis en de koeling voor de modellen uit 2007 duidelijk geüpgraded.

De C-Klasse, CL-Klasse, CLK-Klasse, CLS-Klasse, E-Klasse, R-Klasse, S-Klasse, SL-Klasse, SLK-Klasse en SLR McLaren kunnen niet worden getrokken.

2008 houdt het momentum vast. De G500 en G55 houden een gewicht van 7000 lbs aan. De GL320 stijgt tot 7500 lbs. De GL450 en GL550 wogen beide op 7500 lbs. De ML320, ML350,

Pontiac-sleepspecificaties en de strijd van Saturnus

Pontiac was druk bezig met het produceren van sedans en SUV’s, terwijl het merk langzaam in de vergetelheid raakte. Als u op zoek bent naar een gebruikte Pontiac om een ​​kleine camper of een aanhanger vol spullen te vervoeren, zijn de aantallen over het algemeen bescheiden. De enige uitzonderingen waren de grotere bedrijfsvoertuigen.

De Pontiac Montana SV6 uit 2006 kon tot 3500 lbs trekken. De Torrent, die zijn basis deelde met de GMC Acadia, verwerkte ook 3500 lbs. In 2009 daalde de Vibe tot slechts 1000 lbs, een aanzienlijke daling ten opzichte van de rating van 1500 lbs in 2006/2008. De meeste andere Pontiacs – de G5, G6, Grand Prix, Solstice en GTO – hadden een vermogen van 1000 lbs. De G8, een sedan met achterwielaandrijving gebouwd op een BMW-platform, wist 2000 pond te verwerken. De Solstice heeft nooit een trekvermogen gehad.

Saturnus zat in een soortgelijk schuitje. De Relay-minivan was het werkpaard, met een vermogen van 3500 lbs. De VUE en VUE Hybrid bleven bij 1500 lbs. De Outlook, die in wezen een Buick Envision met een nieuwe badge was, kon 2000 pond aan. De Ion-, Astra-, Sky- en Aura-modellen waren beperkt tot 1000 lbs of hadden helemaal geen beoordeling. De Aura Hybrid had specifiek nul trekvermogen.

Het zware hefwerk van Saab en het nulbeleid van Scion

Saab deed het anders. Als u een 9-7X bezat, kon u tot 5500 lbs trekken. Dat was de enige grote optie. De 9-5 sedan had van 2006 tot 2009 een nominaal gewicht van 3500 pond. De kleinere 9-3 en de op Subaru gebaseerde 9-2X hadden een maximumgewicht van 2000 pond. Het was een duidelijke opstelling.

Scion, het jeugdmerk van Toyota, pakte het slepen hard aan. Geen van de modellen van 2006 tot 2009 had een trekvermogen. Niet de tC coupé, niet de xA, xB of xD hatchbacks. Nul pond. Als je met een Scion probeerde te slepen, deed je dat op je eigen voorwaarden, niet volgens de specificaties van de fabrikant.

smart, het Duitse microcarmerk, was net zo streng. De fortwo uit 2008 had geen trekvermogen. Het was een stadsauto. Vraag hem niet om iets te trekken.

De consistentie van Subaru en de achteruitgang van Suzuki

Subaru was hier betrouwbaar. De B9 Tribeca en latere Tribeca-modellen verwerkten 3500 lbs in 2006-2007, en daalden tot 2700 lbs van 2008-2009. De Legacy en Outback sedans/wagons verwerkten consequent 2700 lbs. De Forester woog van 2006 tot 2008 maar liefst 2400 pond, maar verloor zijn rating volledig in 2009. De Impreza Wagon en Outback Sport wogen halverwege de jaren 2000 2000 pond, maar vervaagden in 2008. De WRX STi heeft nooit een rating gehad.

Suzuki was rommelig. De XL7 begon in 2006 op 3000 pond, sprong naar 3500 pond in 2007-2008 en had vervolgens geen beoordeling in 2009. De Grand Vitara bleef stabiel op 3000 pond in 2006-2008 en verdween vervolgens in 2009. De Forenza, Reno en Verona wogen 1000 pond. De SX4 en Equator hadden geen beoordelingen.

Toyota’s zware vervoerders en VW’s Touareg-dominantie

Toyota was de koning van de trekkaarten van dit tijdperk. De Land Cruiser begon in 2006 met een gewicht van 6500 pond, klom naar 8500 pond in 2008 en bereikte in 2009 maar liefst 9935 pond. De Sequoia ging van 6500 pond naar 7800 pond. De toendra begon op 6800 lbs, zakte naar 4800 lbs en bleef daar.

Voor hybriden ging de Highlander Hybrid van 2000 lbs naar 3500 lbs. De Sienna, Tacoma, 4Runner en FJ Cruiser waren de werkpaarden uit het middensegment, met een gewicht tussen de 3500 en 5000 lbs. De Corolla, Matrix, RAV4 en Avalon waren lichtgewicht, ongeveer 1000-1500 lbs. De Camry, Prius, Yaris en Venza hadden geen rating.

Volkswagen had één hoogtepunt: de Touareg. In 2006, 2007 en 2009 kon hij 3.000 kg trekken. De rest van het aanbod – Golf, GTI, Jetta, Passat, Beetle, Rabbit, R32, Eos, GLI – was feitelijk nul. De Routan-minivan kon in 2009 2000 pond aan, en de Tiguan 2200 pond. Al het andere was een no-go.

“Als je een zware lading wilt trekken in een Duitse auto uit deze tijd, is de Touareg de enige echte optie.”

Het grotere plaatje op het gebied van sleepbeoordelingen

Deze cijfers zijn geen suggesties. Het zijn harde limieten die worden bepaald door techniek en aansprakelijkheid. Als u een streepje ziet in plaats van een cijfer, betekent dit dat de fabrikant heeft vastgesteld dat het chassis, de koeling of de transmissie het gewicht van de aanhanger niet veilig aankunnen.

Voor Pontiac, Saturn, Scion, Smart en het grootste deel van het Volkswagen-assortiment is het antwoord simpel: niet slepen. Voor Toyota en Subaru zijn de beoordelingen duidelijk, maar vereisen ze een zorgvuldige modelselectie. De Land Cruiser en Sequoia zijn de zware slagmensen. De Camry en Corolla niet.

Saab en Suzuki laten zien hoe snel beoordelingen kunnen veranderen. Suzuki liet in 2009 bijna zijn volledige trekvermogen vallen. De G8 van Pontiac hield stand op 2000 lbs, terwijl zijn broers en zussen met 1000 lbs hinkten.

Als u een gebruikte auto koopt die speciaal bedoeld is om te slepen, controleer dan het bouwjaar. Een Land Cruiser uit 2009 bevindt zich in een andere klasse dan een Camry uit 2009. Een XL7 uit 2006 trekt meer dan een XL7 uit 2009. De details zijn belangrijk. De specificaties zijn er. Je hoeft ze alleen maar te lezen.

Laten we het lawaai onderbreken. Als u op zoek bent naar een definitieve lijst van hoeveel gewicht een Volvo uit het midden van de jaren 2000 kan trekken, zijn de gegevens verrassend mager. Bij de meeste vermeldingen in de officiële archieven van deze jaren staat eenvoudigweg geen door de fabrikant goedgekeurd trekvermogen vermeld. Dit is geen fout in de matrix. Het is een weerspiegeling van hoe Volvo deze auto’s in die tijd heeft ontworpen.

De focus lag niet op brute kracht. Het ging om luxe en wegligging. Als je naar de specificaties kijkt, zie je een patroon. Slechts één model in deze hele periode van zes jaar heeft een duidelijk, gestempeld nummer op de deurpoststicker.

De S60-uitzondering van 2006

In 2006 staat de Volvo S60 uit 2006 op zichzelf. Het vermeldt een maximaal trekvermogen van 3.300 lbs.

Dit is het. Het enige concrete cijfer in deze dataset voor de S60. Als u in een S60 uit 2006 zou rijden, zou u technisch gezien tot die limiet kunnen trekken. Mits je over de juiste uitrusting beschikt. Op voorwaarde dat je binnen de richtlijnen voor gewichtsverdeling bleef. Mits je banden niet kaal waren.

Elke andere sedan en wagon uit datzelfde jaar? Leeg.

  • 2006 C70: Geen beoordeling
  • 2006 S40: Geen beoordeling
  • 2006 S80: Geen beoordeling
  • 2006 V50: geen beoordeling
  • 2006 V70: geen beoordeling
  • 2006 XC70: geen beoordeling
  • 2006 XC90: geen beoordeling

Het klinkt contra-intuïtief. De XC90 is een enorme SUV. Hij kan toch zeker een jetski of een kleine camper trekken? De gegevens uit deze periode bevestigen dit niet. Of beter gezegd, ze publiceren het niet. Dit laat eigenaren gissen. En raden met slepen is hoe je een transmissie opblaast.

De stilte van 2007 tot 2009

De leegte blijft bestaan.

Voor 2007, 2008 en 2009 wordt de lijst iets uitgebreid met de C30, maar het sleepverhaal blijft ongewijzigd.

  • 2007 S60: Geen beoordeling
  • 2007 XC90: geen beoordeling
  • 2008 C30: Geen beoordeling
  • 2008 XC90: geen beoordeling
  • 2009 S60: Geen beoordeling
  • 2009 XC90: geen beoordeling

De Volvo XC90 uit 2009 is een populaire kandidaat voor sleepaanvragen. Het is zwaar. Het is stevig. Het heeft een robuust chassis. Toch wijzen de beschikbare historische gegevens op nul gepubliceerde capaciteit. Dit is gevaarlijk terrein voor nieuwe eigenaren die ervan uitgaan dat ‘een grote auto gelijk staat aan een grote trekhaak’. Dat is niet het geval. Zonder een fabrikantbeoordeling opereert u buiten de veiligheidsrichtlijnen.

Waarom liet Volvo deze lege plekken achter?

Verschillende factoren speelden waarschijnlijk een rol. Gedurende deze periode scherpte Volvo zijn technische normen aan. Ze gaven prioriteit aan NVH (lawaai, trillingen, hardheid) boven nut. De afstelling van de ophanging op modellen zoals de V7