Przewodnik dotyczący masy przyczepy dla pojazdów Acura, Audi, BMW, Buick i Cadillac z lat 2006-2009

5

Znajomość maksymalnego uciągu nie polega wyłącznie na zapobieganiu awariom zaczepu. Jest to sztywny limit ustalony przez inżynierów, którzy dokładnie wiedzą, gdzie zaczyna się skręcanie ramy i kiedy układ napędowy zaczyna się przegrzewać. Zlekceważenie tej zasady oznacza, że ​​grasz w ruletkę ze stanem swojej jednostki transmisyjnej. Liczba ta znajduje się w instrukcji obsługi. Zawsze ufaj danym producenta, a nie naklejce na haku holowniczym innej firmy, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​różnych pojazdów, a nie tylko tego, który znajduje się w Twoim garażu.

Szukając swoich liczb, pamiętaj, że „maksymalna” nośność jest teoretyczną granicą. Zakłada idealnie załadowany samochód, bez pasażerów, bez ładunku i bez dodatkowych opcji. Jeśli masz pełny zbiornik paliwa i trzech pasażerów z tyłu, musisz odjąć tę wagę. Pasażerowie ważący ponad 150 funtów, dodatkowe wyposażenie i nadmiar sprzętu zmniejszają zdolność holowania. Przekroczenie limitu nie tylko powoduje utratę gwarancji. Pogarsza się sterowność. Wydłuża się droga hamowania. Zespół przekładniowy poddawany jest obciążeniom, dla których nie został zaprojektowany.

Poniżej tabele danych dla modeli z lat 2006-2009 wymienionych poniżej marek luksusowych i masowych.

Uciąg Acura

W tym okresie asortyment Acury był niewielki. Jeśli poważnie podchodzisz do przewożenia ładunków, prawdopodobnie rozważałeś MDX. Sedany były lekkimi zabawkami sportowymi, a nie końmi pociągowymi.

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 MDX 3500
2006 RL 1000
2006 RSX 1500
2006 TL 1000
2006 TSX
2007 MDX 5000
2007 RL 1000
2007 RDX 1500
2007 TL 1000
2007 TSX 1000
2008 MDX 5000
2008 RL 1000
2008 RSX 1500
2008 TL 1000
2008 TSX 1000
2009 MDX 5000
2009 RL 1000
2009 RSX 1500
2009 TSX 1000

Skok ładowności MDX 2007 z 3500 do 5000 funtów jest ogromny. Jest to znaczące ulepszenie inżynieryjne.

Powiązane specyfikacje, które należy sprawdzić podczas modyfikacji samochodu ciężarowego lub SUV-a: GVWR (masa całkowita pojazdu), GAWR (masa całkowita zestawu), GCWR (masa całkowita zestawu), ładowność, masa własna i ładowność.

Uciąg Audi

Audi było tutaj konserwatywne. Jeśli nie miałeś Q7, nie miałeś praktycznie żadnych szans na nic cięższego niż rower torowy. Modele sportowe, takie jak TT i R8, były przeznaczone wyłącznie do jazdy na torze, a nie do ciągnięcia przyczep.

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 A3
2006 A4
2006 A6
2006 A8
2006 S4
2006 TT
2007 A3
2007 A4
2007 A6
2007 A8
2007 Pytanie 7 5500
2007 RS4
2007 S4
2007 S6
2007 S8
2008 A3
2008 A4
2008 A5
2008 A6
2008 A8
2008 Pytanie 7 5500
2008 R8
2008 RS4
2008 S4
2008 S5
2008 S6
2008 S8
2008 TT
2009 A3
2009 A4
2009 A5
2009 A8
2009 Pytanie 7

Liczby nie kłamią. Jeśli holujesz przyczepę w połowie 2000 roku, Twój uciąg jest twardym ograniczeniem. Nie jest to rekomendacja.

Sprawdź Chevy Avalanche 1500 z 2006 roku. Miał udźwig 7300 funtów. Dwa lata później, w 2009 roku, ta sama kwota spadła do 5000 funtów. Dlaczego? Zmiany w konstrukcji, zwiększona waga, czy po prostu to, że starsze platformy się zużywają. Zanim podłączysz przyczepę, musisz dokładnie wiedzieć, z czym poradzi sobie Twój pojazd.

Jeden błędny szacunek, a będziesz zsuwać się bokiem autostradą międzystanową nr 95, mając za sobą 4000 funtów bagażu.

Oto szczegółowa analiza. Bez dodatkowej wody. Tylko ograniczenia.

Granice Chevroleta

Chevy jechał w dwóch kierunkach: lekkie ciężarówki próbujące być SUV-ami i ciężkie ciężarówki, które w rzeczywistości miały znaczenie.

W 2006 roku Silverado 1500 Hybrid był cichym gigantem. Wyciągnął 6700 funtów. Wersja SS? 7500. Ciężki Silverado 2500 HD był królem przy wadze 10 100 funtów. Gdybyś miał 3500 HD, mógłbyś zapłacić 9500 funtów. Tak, w tym roku 3500 ciągnął mniej niż 2500. Konfiguracja ma znaczenie. Przełożenia osi, typy kabin i opcje silnika zmieniały te liczby niemal codziennie.

W roku 2008 Chevy dodał Tahoe Hybrid. Miał udźwig 6200 funtów. Niezawodny wskaźnik. Lepsze niż benzynowe Tahoe, które holowało 4500 funtów. Suburban 2500 wzrasta do 9600 funtów. To jest poziom vana.

Nie ignoruj ​​Kolorado. W 2006 roku zaczęło się od 1600 funtów. Do 2008 roku wzrosła do 3000 funtów. Mała ciężarówka, duży skok.

Corvette nigdy nie była holowana. Ani jednego funta. Nie próbuj tego.

Kluczowe statystyki Chevroleta 2006:
– Lawina 2500: 10200 funtów.
– Silverado 1500 SS: 7500 funtów.
– Tahoe: 5700 funtów.

Zmiany w składzie Chevy na rok 2009:
– Avalanche 1500 spadła do 5000 funtów.
– Express 2500 osiągnął 6300 funtów.
– Traverse wszedł na rynek za 2000 funtów.

Jeśli potrzebujesz danych o ładowności, sprawdź wykresy GVWR (dopuszczalna masa całkowita pojazdu) i GCWR (dopuszczalna masa całkowita pociągu). Zdolność holowania zakłada, że ​​masz wystarczającą ilość wolnego uciągu. Zwykle nie ma żadnego.

Figurki Chryslera i Dodge’a

Chrysler i Dodge stosowali wspólne komponenty i zespoły. Widzieliście to w poziomach wyposażenia. Widziałeś to w możliwościach holowania.

PT Cruiser był dziwacznym, ale sprawnym pojazdem. W 2006 roku wyciągnął 3500 funtów. Do 2008 roku liczba ta spadła do 2600 funtów. Dlaczego? Sprzęt redukujący emisję mógł zwiększyć wagę. Być może zdali sobie sprawę, że ludzie usuwają tylne siedzenia, aby zrobić miejsce na sprzęt, i postanowili obniżyć standard.

Cena vana Pacifica zaczęła się od 1000 funtów w 2006 r. Następnie cena wzrosła prawie trzykrotnie do 2600 funtów w 2007 r., a następnie ponownie spadła do 1000 funtów w 2008 r. Niespójne? A może po prostu różne konfiguracje rozstawu osi? Liczby gwałtownie się zmieniają. Sprawdź swój VIN.

Dodge Ram 3500 był bestią. 10 500 funtów w 2006 r. i 12 300 funtów w 2009 r. To ogromny skok. Durango pozostało stabilne w zakresie 3750–3850 funtów. Durango Hybrid dodało 5750 funtów w 2009 r. Pomaga tutaj hybrydowy moment obrotowy.

Sprinter Van był bohaterem bez wielkich nazwisk. Model 2500 holował 5000 funtów. Do 2007 roku model 3500 osiągnął wagę 7500 funtów. Przemysłowy koń pociągowy. Nie piękne. Ale niezawodny.

Specyfika Chryslera:
– 2006 Miasto i wieś: 1700 funtów.
– 2008 Miasto i wieś: 3600 funtów.
– Aspen: 8950 funtów (tylko benzyna). Wersja hybrydowa w 2009 roku? 6000 funtów.

Specyfika Dodge’a:
– Ram 1500 zaczynał od 2900 funtów. Do 2009 roku osiągnął 3800 funtów.
– Grand Caravan: 3700 funtów (2006), do 3600 funtów (2009).
– Żmija? Zero. To jest supersamochód. Nie ciągnie. Ucieka.

Ciężka praca, Ford

Ford był tradycjonalistą. Większość pracy wykonały ciężarówki serii F.

Kotwicą był F-350. 8600 funtów w 2006 r. i 10 700 funtów w 2008 r. Potem pojawił się F-450. 16 000 funtów. To jest klasa komercyjna. Tym pojazdem nie będziesz holować łodzi. Holujesz plac budowy.

F-150 stale rosła. 6400 funtów w 2006 r., 6500 w 2007 r. 6500 w 2008 r. Następnie 8700 w 2009 r. Oznacza to wzrost o 35% w ciągu trzech lat. Korpus aluminiowy? Nie, przyszedł później. Prawdopodobnie wzmocnienie ramy i tuning silnika.

SUV-y były słabsze. Explorer pokazał 3110 funtów w 2006 r., później 3500 funtów. Wyprawa była prawdziwym ciężkim transporterem. 9200 funtów. Stabilny. Niezawodny. Nudny? Może. Skuteczny? Absolutnie.

Escape Hybrid holowany o masie 1000 funtów. Nie daj się zwieść technologii hybrydowej. Przeznaczony jest do lekkich ładunków. Uchwyty rowerowe. Małe kampery. Nie jest to przyczepa podróżna.

Zmiany w składzie Forda 2009:
– F-150 skacze do 8700 funtów.
– Samochody dostawcze serii E wytrzymują 6000–7400 funtów. w zależności od modelu.
– Flex i Taurus X są ograniczone do 2000 funtów. Crossovery nie były wówczas projektowane do holowania.

Kontrola rzeczywistości

Widzisz liczby. Wyglądają bezpiecznie. Nie są.

Uciąg jest maksymalny. Jeździsz z tym limitem. Deszcz. Przeciwny wiatr. Przepalenie hamulca. Wybuchy opon.

Każdy z wymienionych modeli ma określoną nośność. Jeśli Twoja ciężarówka waży 5000 funtów, a limit ładunku wynosi 1500 funtów, jesteś w pełni załadowany czterema osobami i kanistrem benzyny. Nie masz miejsca na załadowanie zaczepu. Obciążenie zaczepu wynosi 10–15% masy przyczepy.

Jeśli holujesz przyczepę o masie 5000 funtów, będzie to 500

GMC Ciężkie ciężarówki i aktualizacje hybrydowe

Linia GMC opowiedziała historię ciągłego doskonalenia na przestrzeni lat, a Sierra 2500 konsekwentnie zapewnia możliwości wykraczające poza klasę lekkich samochodów ciężarowych. Jeśli spojrzeć na udźwig Sierra 2500 z 2009 r., wynosi on 10500 funtów. Jest to wartość szczytowa równoważna półszczytowi dla samochodów ciężarowych w tamtej epoce. Sierra 3500 nieznacznie spadła do 10 100 funtów w 2009 r. po utrzymaniu 10 000 funtów w 2006 r. Jest to dziwny przypadek inżynieryjny, w którym cięższa rama czasami zapewnia niższy maksymalny uciąg z powodu kar za masę własną lub ograniczeń układu hamulcowego.

Waga Sierra 1500 wzrosła z 4000 funtów w 2006 r. do 4800 funtów w 2007 r. Pozostała niezmieniona do 2009 r. Oznacza to solidny 20-procentowy wzrost zaraz po wprowadzeniu na rynek. Jeśli potrzebujesz ciągnąć małą przyczepkę, Canyon to opcja budżetowa. Zaczęło się od 1800 funtów w 2006 r. i powoli wzrosło do 2400 funtów w 2009 r. Niewiele, ale w przypadku transportu skutera wodnego liczy się każdy funt.

Linia Yukon to połączenie luksusu z użytecznością. Standardowy Yukon spadł z 5700 funtów w 2006 r. do 4500 funtów w 2007 r., a następnie ponownie wzrósł do 4800 funtów w 2009 r. Wersja XL jest tutaj prawdziwym koniem pociągowym. Jego szczytowa wartość wyniosła 7500 funtów w 2006 r., spadła do 7100 funtów w 2008 r., a następnie w 2009 r. spadła do najniższego poziomu 5100 funtów. Poczekaj. Czy Yukon XL 2009 stracił ponad 2000 funtów uciągu? Tak. Jest to prawdopodobnie spowodowane zmianą dynamiki platformy lub wprowadzeniem opcji hybrydowych wpływających na rozkład ładunku. Yukon Hybrid, wprowadzony w 2008 roku, waży 6200 funtów.

Cena Envoy przez cały czas premiery nie uległa zmianie i kosztowała 5300 funtów. Acadia pojawiła się w 2007 roku ze skromnym limitem 2000 funtów. Nie wzrosła w latach 2008 i 2009. Jeśli holujesz coś cięższego niż mała łódka, Acadia nie jest odpowiednim narzędziem do tego zadania. Samochody dostawcze Savana to bestie użytkowe. Model 2500 obsługuje 6300 funtów przez lata. W późniejszych latach waga modelu 3500 spadnie do 6200 funtów, prawdopodobnie ze względu na zwiększoną masę własną spowodowaną większymi nadwoziami lub ulepszeniami hamulców.

Niezawodność Hondy i skromne ograniczenia

Oceny Hondy dotyczące holowania są konserwatywne. Przedkładają trwałość nad brutalną siłę. Jeśli sprawdzisz udźwig Ridgeline 2006, wynosi on 5000 funtów. Był to najwyższy poziom ich linii w 2006 r. Do 2007 r. podana ładowność Ridgeline znika z wielu baz danych, chociaż platforma pozostaje. Pojawia się ponownie w 2008 roku z tym samym limitem 5000 funtów.

Pilot to popularny pojazd rodzinny. Zaczyna się od 3500 funtów w latach 2006 i 2008. Liczba ta znika w 2007 r., a następnie powraca w 2009 r. do 3500 funtów. Odyssey w latach 2006–2009 wytrzymał również 3500 funtów. Jest to jeden z niewielu minivanów, które faktycznie mogą ciągnąć przyczepę średniej wielkości.

Samochody kompaktowe i małe SUV-y nie są przeznaczone do dużych obciążeń. W latach 2006 i 2008 cena Civic osiągnęła najwyższą cenę 1500 funtów. W 2009 r. cena spadła do 1000 funtów. Accord jest jeszcze bardziej ograniczony, w latach 2006 i 2007 ważył zaledwie 1000 funtów, a następnie całkowicie zniknął z list przebojów w latach 2008 i 2009. CR-V nie ma podanej zdolności holowniczej w tym zakresie dla żadnego roku. Nie próbuj holować CR-V drugiej generacji. Element pozostaje na poziomie 1500 funtów w latach 2006 i 2008, ale podobnie jak Pilot ma lukę na rok 2007.

Fit pojawi się na rok 2007 bez określonego uciągu. Rondo pojawia się w 2007 roku, ale również nie ma figur holowniczych. Wygląda na to, że Honda po prostu nie certyfikowała tych mniejszych platform do holowania w tym konkretnym okresie.

Hummer: rozmiar i stal

Parametry holowania Hummera odzwierciedlają jego przeznaczenie: możliwości terenowe i dużą masę. H2 jest tutaj głównym graczem. W 2006 roku holuje 6500 funtów. W 2007 roku liczba ta wzrosła do 6600 funtów. W latach 2008 i 2009 H2 osiągnie 8200 funtów. Jest to znaczny wzrost. Jest to prawdopodobnie spowodowane wzmocnieniem podwozia lub ulepszonym chłodzeniem układu napędowego.

H3 to młodszy brat. W latach 2006–2009 utrzymuje stałe 3000 funtów. H3T, czyli wersja pickupa, jest nieco bardziej użyteczna, osiągając 4400 funtów w 2009 r. H1 Alpha z 2006 r. to model odstający, który może holować 7887 funtów. Jest to pojazd o korzeniach wojskowych. Jego uciąg jest imponujący jak na swój wiek, ale zużycie paliwa to inna historia.

Hyundai: wartość i praktyczność

W tej epoce linia Hyundaia wciąż budowała swoją reputację w zakresie trwałości. Głównym pojazdem ciągnącym jest Santa Fe. Zaczynał od 2700 funtów w 2006 r. Do 2007 r. spadł do 1650 funtów i utrzymywał się na tym poziomie do 2008 r. Spadek ten może wynikać z różnych poziomów wyposażenia lub dostępności silnika na różnych rynkach. Tucson jest na stałe ograniczony do 1000 funtów. Cena Elantry zaczyna się od 1500 funtów w 2006 r., a następnie spada do 750 funtów w latach 2007 i 2008.

Azera i Sonata to sedany. Są one ograniczone do 1000 funtów. Tiburon i Accent nie mają podanego udźwigu. Veracruz nie ma również figurek do holowania. Entourage, minivan Hyundaia, w latach 2007 i 2008 kosztował 1000 funtów. Genesis pojawi się w 2009 roku bez określonego uciągu. W tym okresie Hyundai nie promował ciężkiego holowania swoich samochodów osobowych.

Infiniti: luksus i moc SUV-a

Infiniti polega na modelu QX56 do holowania ciężkich pojazdów. W latach 2006 i 2007 QX56 mógł udźwignąć 9000 funtów. Liczba ta zniknie w 2008 r., ale powróci w 2009 r. z kwotą 9 000 funtów. Jest to jeden z niewielu luksusowych SUV-ów na tej liście, który może ciągnąć przyczepę dla koni lub dużą przyczepę podróżną.

Seria FX to sportowy crossover. Zarówno FX35, jak i FX45 osiągnęły najwyższą cenę 3500 funtów w latach 2006, 2007 i 2008. W roku 2009 FX35 zniknie, ale pojawi się FX50 z tym samym limitem 3500 funtów. Sedany G i M są ściśle ograniczone do 1000 funtów. Nie są przeznaczone do holowania. EX35 nie ma podanej zdolności holowniczej na rok 2008.

Konserwatyzm Isuzu i Jaguara

Liczby Isuzu są skromne. Cena Ascendera w latach 2006, 2007 i 2008 wynosiła 5300 funtów. Ciężarówki serii i są mniejsze. I-280 uciągnie 1700 funtów w 2006 r., wzrośnie do 2100 funtów w 2007 r. i 2200 funtów w 2008 r. I-350 i i-370 to pojazdy wagi ciężkiej. Ceny zaczynają się od 4000 funtów w latach 2006 i 2007, a następnie wzrastają do 5500 funtów w 2008 roku. Jest to wyraźna poprawa wytrzymałości obudowy i wydajności chłodzenia.

Gama Jaguara nie pokazuje możliwości holowania żadnego modelu w tych latach. Typ S, typ X

Ciężarowcy Lexusa i różnica klas

Jeśli rozważasz Lexusa z połowy XXI wieku, możliwości holowania można podzielić na dwie odrębne kategorie. Luksusowe sedany i coupe na ogół nie są przeznaczone do holowania. Jednak ciężarówki i SUV-y są budowane specjalnie do tego zadania.

Przyjrzyjmy się danym dotyczącym ładowności Lexusa od 2006 do 2009 roku.

W 2006 roku skład był skromny. Modele ES 330, GS 300, GS 430, IS 250, IS 350 i SC 430 posiadają myślnik. Zerowa ładowność. Nie należy podejmować prób holowania tymi pojazdami. LS 430 waży 2000 funtów, ale to ledwo wystarcza nawet na małą skuter wodny.

Głównymi ciężarówkami są SUV-y. Modele GX 470 i LX 470 ważą maksymalnie 6500 funtów. To poważna moc jak na samochód z luksusową tabliczką znamionową. Jeśli chcesz ciągnąć łódź lub duży kamper, modele RX 330 i RX 400h oferują uciąg o masie 3500 funtów. Całkiem przyzwoity wynik jak na małą przyczepkę.

Do 2007 roku pojawił się model LS 460, który całkowicie eliminuje możliwość holowania. Modele GS 350, GS 430, GS 450h, IS 250, IS 350 i SC 430 w dalszym ciągu nie nadają się do holowania. Modele GX 470 i LX 470 utrzymują wagę 6500 funtów. Modele RX 350 i RX 400h pozostają przy wadze 3500 funtów.

Rok 2008 przynosi istotne zmiany. LX 570 debiutuje z imponującą wagą 8500 funtów. Jest to wskaźnik trudnych warunków pracy. Znacząco przewyższa poprzedni udźwig LX 470. Tymczasem modele RX 350 i RX 400h znacznie spadają. Spadają z 3500 funtów do zaledwie 2000 funtów. Skąd ten spadek? Lexus prawdopodobnie zaostrzył wskaźniki bezpieczeństwa lub zmienił elementy zawieszenia. Jeśli masz RX z 2008 roku, nie zakładaj, że uciągnie on to samo, co model z 2007 roku.

Model IS-F pojawia się w latach 2008 i 2009. Nie ma możliwości holowania. To jest samochód sportowy V8, a nie ciężarówka. Modele LS 460 i LS 600h w dalszym ciągu nie mogą niczego holować.

Strategia Lincoln Truck i ograniczenia Sedan

Lincoln przyjmuje inne podejście. Sedany są słabe, ale ciężarówki są niezawodne.

Modele Lincoln LS, Town Car i Zephyr z roku 2006 nie mają dopuszczalnego holowania. Model Mark LT prowadzi w tym roku z wagą 8900 funtów. Model Navigator ma wytrzymałość 6000 funtów. Model Town Car udźwignie 2000 funtów.

W roku 2007 model MKX osiąga wagę 2000 funtów. Model MKZ nie podlega ocenie. Model Mark LT pozostaje w cenie 8900 funtów. Model Navigator pozostaje przy wadze 6000 funtów. Model Town Car pozostaje w cenie 2000 funtów.

Rok 2008 jest niemal identyczny z rokiem poprzednim. Model MKX – 2000 funtów. Model MKZ – zero. Model Mark LT – 8900 funtów. Model Nawigator – 6000 funtów. Model samochodu miejskiego – 2000 funtów.

W 2009 roku dodano model MKS, który może holować 1000 funtów. To bardzo mało jak na pełnowymiarowego sedana. Model MKX pozostaje na poziomie 2000 funtów. Modelu MKZ w dalszym ciągu nie można holować. Model Navigator wytrzymuje obciążenie 6000 funtów. Model Town Car udźwignie 2000 funtów.

Jeśli musisz ciągnąć dużą przyczepę, model Mark LT jest tutaj jedyną realną opcją. 8900 funtów to kwota znacząca. Model Navigator jest niezawodny i waży 6000 funtów. Wszystko inne jest przeznaczone do lekkich bagaży, a nie ciężkich ładunków.

Ograniczenia dotyczące pojazdów użytkowych i ciągników Mazda

Dane Mazdy pokazują dziwną mieszankę małych samochodów i zaskakująco wydajnych kompaktowych ciężarówek.

B2300 z 2006 r. może holować 1600 funtów. Model B3000 uciągnie 2500 funtów. B4000 to koń pociągowy ważący 3140 funtów. Minivan MPV może udźwignąć 2000 funtów. SUV Tribute holuje 1500 funtów.

Modele Mazda3, Mazda5, Mazda6, MazdaSpeed6, MX-5 i RX-8 mają zerowy uciąg. Nie są do tego przeznaczone.

Rok 2007 przynosi modele CX-7 i CX-9, oba o wartości 2000 funtów. Wózki serii B tracą część mocy. Model B2300 spada do 1580 funtów. Model B3000 spada do 2480 funtów. Model B4000 spada do 3100 funtów. Modeli MazdaSpeed3 i MazdaSpeed6 w dalszym ciągu nie można holować.

W roku 2008 waga B2300 powraca do 1600 funtów. Model B4000 nadal waży 3140 funtów. Modele CX-7 i CX-9 pozostają przy wadze 2000 funtów. Model Tribute pozostaje w cenie 1500 funtów. Najnowszy model, Tribute Hybrid, może holować 2000 funtów. To ciekawy, nietypowy przypadek. Systemy hybrydowe zapewniają czasami większą ładowność ze względu na chwilowy moment obrotowy lub być może rozkład masy pozwala na wyższą ocenę.

W roku 2009 modele B3000 i MazdaSpeed3 zostaną usunięte z listy pojazdów holowanych lub ich parametry zostaną zaktualizowane. Model B2300 wytrzymuje obciążenie 1600 funtów. Model B4000 wytrzymuje obciążenie 3140 funtów. Modele CX-7 i CX-9 pozostają przy wadze 2000 funtów. Model Tribute spada do 1500 funtów.

Modele Mazda3, Mazda5, Mazda6 i RX-8 w dalszym ciągu nie nadają się do holowania. Jeśli potrzebujesz ciągnąć małą przyczepę użytkową, najlepszym wyborem będzie B4000. Ponad 3000 funtów to przyzwoity wynik jak na kompaktową ciężarówkę.

Moc SUV-ów i sedanów Mercedes-Benz wytrzymuje

Mercedes-Benz jest rygorystyczny. Sedany i coupe są rzadko holowane. Największy ciężar przejmują SUV-y i G-Wagony.

W roku 2006 modele Klasa C, Klasa CL, Klasa CLK, Klasa CLS, Klasa E, Klasa R, Klasa S, Klasa SL, Klasa SLK i Klasa SLR McLaren mają zerowy uciąg. Modele ML350 i ML500 mogą holować 2000 funtów. To dość mało jak na luksusowy SUV.

Rok 2007 zmienia wszystko. Model Klasy G pojawia się wraz z G500 o masie 7000 funtów. Model Klasy GL jest wyposażony w GL320 o masie 7500 funtów i GL450 o masie 7000 funtów. Model Klasy ML ulega znacznemu wzrostowi. Wszystkie modele ML320, ML350, ML500 i ML63 AMG ważą maksymalnie 7200 funtów. Jest to ogromny wzrost w porównaniu z oceną ML z 2006 roku. Mercedes wyraźnie ulepszył podwozie i układ chłodzenia w modelach z 2007 roku.

Modele Klasa C, **

Problemy z holowaniem Pontiaca i problemy z Saturnem

Pontiac aktywnie produkował sedany i SUV-y, podczas gdy marka powoli odchodziła w zapomnienie. Jeśli szukasz używanego Pontiaca do ciągnięcia małego kampera lub przyczepy z pełnym sprzętem, liczby są zazwyczaj skromne. Jedynym wyjątkiem były duże samochody użytkowe.

Pontiac Montana SV6 z 2006 r. może holować przyczepę o masie do 3500 funtów. Dzieląc platformę z GMC Acadia, Torrent miał również ładowność 3500 funtów. W 2009 roku Vibe spadł do zaledwie 1000 funtów, co stanowi znaczący spadek w porównaniu z 1500 funtów w latach 2006/2008. Większość pozostałych modeli Pontiaca – G5, G6, Grand Prix, Solstice i GTO – miała nośność 1000 funtów. G8, sedan z napędem na tylne koła, zbudowany na platformie BMW, mógł holować 2000 funtów. Solstice w ogóle nie miał uprawnień do holowania.

Saturn był w podobnej sytuacji. Minivan Relay był koniem pociągowym o wadze 3500 funtów. VUE i VUE Hybrid były ograniczone do 1500 funtów. Outlook, który w istocie był przemianowanym Buickiem Envision, mógł udźwignąć 2000 funtów. Modele Ion, Astra, Sky i Aura były ograniczone do 1000 funtów lub nie były w ogóle oceniane. Aura Hybrid miała zerową zdolność holowania.

Ciężka praca Saaba i polityka zerowej oceny firmy Scion

Saab zrobił wszystko inaczej. Gdybyś miał 9-7X, mógłbyś holować do 5500 funtów. To była jedyna poważna opcja. Sedan 9-5 miał nośność 3500 funtów we wszystkich latach od 2006 do 2009. Mniejsze modele 9-3 i 9-2X oparte na Subaru były ograniczone do 2000 funtów. Linia była prosta i jasna.

Scion, młodzieżowa marka Toyoty, przyjęła twarde stanowisko, jeśli chodzi o holowanie. Żaden z modeli od 2006 do 2009 roku nie miał uprawnień do holowania. Ani coupe tC, ani hatchbacki xA, xB czy xD. Zero funtów. Jeśli próbowałeś holować Scionem, zrobiłeś to na własnych warunkach, a nie zgodnie ze specyfikacjami producenta.

smart, niemiecka marka mikrosamochodów, była równie surowa. Fortwo z 2008 roku nie miał możliwości holowania. To jest samochód miejski. Nie proś go, żeby cokolwiek ciągnął.

Sukcesja Subaru i upadek Suzuki

Subaru jest pod tym względem niezawodne. Modele B9 Tribeca i późniejsze modele Tribeca wyniosły 3500 funtów w latach 2006–2007 i spadły do ​​2700 funtów w latach 2008–2009. Limuzyny i kombi Legacy i Outback konsekwentnie ważyły ​​​​2700 funtów. Forester był niezawodnym pojazdem o masie 2400 funtów w latach 2006–2008, ale w 2009 r. całkowicie spadł w rankingu. Impreza Wagon i Outback Sport kosztowały w połowie 2000 r. 2000 funtów, ale zniknęły do ​​2008 r. WRX STi nigdy nie był oceniany.

Suzuki był w rozsypce. XL7 zaczynał od 3000 funtów w 2006 r., wzrósł do 3500 funtów w latach 2007–2008, a następnie nie miał oceny w 2009 r. Grand Vitara utrzymywał się na stałym poziomie 3000 funtów w latach 2006–2008, a następnie zniknął w 2009 r. Forenza, Reno i Werona kosztowały 1000 funtów. SX4 i Equator nie miały żadnych ocen.

Ciężarowcy Toyoty i dominacja Touarega VW

Toyota była królem ocen holowania tej epoki. Ceny Land Cruisera zaczynały się od 6500 funtów w 2006 r., wzrosły do ​​8500 funtów w 2008 r. i osiągnęły oszałamiającą kwotę 9935 funtów w 2009 r. Cena Sequoia wzrosła z 6500 do 7800 funtów. Tundra zaczęła od 6800 funtów, spadła do 4800 funtów i pozostała na tym poziomie.

W przypadku hybryd Highlander Hybrid wzrósł z 2000 do 3500 funtów. Sienna, Tacoma, 4Runner i FJ Cruiser były końmi pociągowymi średniej klasy, ważącymi od 3500 do 5000 funtów. Corolla, Matrix, RAV4 i Avalon były lekkie, ważyły ​​​​około 1000-1500 funtów. Camry, Prius, Yaris i Venza nie zostały ocenione.

Volkswagen miał jeden wyjątkowy samochód: Touarega. W latach 2006, 2007 i 2009 mógł holować 7716 funtów. Reszta gamy – Golf, GTI, Jetta, Passat, Beetle, Rabbit, R32, Eos, GLI – była praktycznie zerowa. W 2009 r. minivan Routan mógł unieść 2000 funtów, a Tiguan 2200 funtów. Wszystko inne było zabronione.

„Jeśli chcesz holować ciężki ładunek niemieckim samochodem z tej epoki, jedyną realną opcją jest Touareg”.

Szersze spojrzenie na oceny holowania

Liczby te nie są rekomendacjami. Są to rygorystyczne limity ustalone przez inżynierów i obowiązki prawne. Jeśli zamiast cyfry widzisz myślnik, oznacza to, że producent stwierdził, że podwozie, układ chłodzenia lub układ napędowy nie jest w stanie bezpiecznie utrzymać ciężaru żadnej przyczepy.

W przypadku Pontiaca, Saturna, Sciona, smarta i większości Volkswagenów odpowiedź jest prosta: nie holuj. W przypadku Toyoty i Subaru oceny są jasne, ale wymagają starannego wyboru modelu. Land Cruiser i Sequoia to wagi ciężkie. Camry i Corolla nie.

Saab i Suzuki pokazują, jak szybko potrafią zmieniać się oceny. W 2009 r. Suzuki utraciło prawie całą zdolność holowania. Pontiac G8 wytrzymał 2000 funtów, podczas gdy jego rodzeństwo ważyło 1000 funtów.

Jeśli kupujesz używany samochód specjalnie do holowania, sprawdź rok produkcji. Land Cruiser 2009 to zupełnie inna klasa niż Camry 2009. XL7 z 2006 r. ciągnie więcej niż XL7 z 2009 r. Szczegóły mają znaczenie. Istnieją specyfikacje. Wystarczy je przeczytać.

Wytnijmy niepotrzebne rzeczy. Jeśli szukasz wyczerpującej listy dopuszczalnej masy holowanej przez Volvo z połowy XXI wieku, dane są zaskakująco skąpe. Większość oficjalnych danych z ostatnich lat po prostu nie podaje dopuszczalnego uciągu pojazdu zatwierdzonego przez producenta. Nie jest to usterka systemu. Jest to odzwierciedleniem sposobu, w jaki Volvo projektowało swoje samochody w tym okresie.

Nie skupiano się na brutalnej sile. Nacisk położono na luksus i obsługę. Jeśli spojrzysz na specyfikacje, zauważysz pewien wzór. Tylko jeden model w ciągu tych sześciu lat ma wyraźny numer wydrukowany na naklejce na ościeżnicy.

Wyjątek: 2006 S60

W 2006 roku 2006 Volvo S60 jest samotne. Podaje maksymalną zdolność holowania wynoszącą 3300 funtów.

To jest to. Jedyna konkretna liczba w tym zestawie danych dotyczy modelu S60. Jeśli jeździłeś S60 z 2006 roku, technicznie rzecz biorąc, mógłbyś holować do tego limitu. Pod warunkiem, że posiadasz odpowiedni sprzęt. Pod warunkiem, że będziesz przestrzegać wytycznych dotyczących rozkładu masy. Zakładając, że opony nie były łyse.

Wszystkie inne sedany i kombi z tego samego roku? Pusty.

-2006 C70: Brak oceny
– 2006 S40: Brak oceny
-2006 S80: brak oceny
– 2006 V50: Brak oceny
– 2006 V70: Brak oceny
-2006 XC70: Brak oceny
-2006 XC90: Brak oceny

Brzmi to sprzecznie z intuicją. XC90 to ogromny SUV. Z pewnością może holować skuter wodny lub mały kamper? Dokumenty z tego okresu tego nie potwierdzają. Albo raczej tego nie publikują. To pozwala właścicielom zgadywać. A zgadywanie podczas holowania to sposób na zniszczenie skrzyni biegów.

Cisza od 2007 do 2009 roku

Pustka trwa.

W przypadku lat 2007, 2008 i 2009 lista nieznacznie się poszerza po dodaniu C30, ale historia holowania pozostaje ta sama.

-2007 S60: brak oceny
-2007 XC90: Brak oceny
-2008 C30: Brak oceny
-2008 XC90: Brak oceny
-2009 S60: Brak oceny
-2009 XC90: Brak oceny

Volvo XC90 2009** jest popularnym kandydatem do zapytań o holowanie. To jest ciężkie. Jest trwały. Posiada niezawodną ramę. Dostępne dane historyczne wskazują jednak na brak opublikowanego udźwigu. To niebezpieczne terytorium dla nowych właścicieli, którzy zakładają, że „duży samochód oznacza większą przyczepność”. To jest błędne. Bez oceny producenta działasz niezgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa.

Dlaczego Volvo pozostawiło te luki?

Prawdopodobnie rolę odegrało kilka czynników. W tym okresie Volvo zaostrzyło swoje standardy inżynieryjne. Przedkładali NVH (hałas, wibracje, szorstkość) nad użyteczność. Strojenie zawieszenia w modelach takich jak V70